Skolēns izveidoja power point prezentāciju, lai salīdzinātu pastāvīgā magnēta un elektromagnēta darbības principu.
Aplūko un izvērtē skolēna darbu!
 
1. slaids
Mērķis:
Salīdzināt pastāvīgā magnēta un elektromagnēta darbības principu.
2. slaids
Kas ir magnēts?
Magnēts ir ķermenis, kas spēj radīt ap sevi magnētisko lauku. Šis ķermenis ir magnetizēts un tam piemīt magnētiskais moments, kas arī nosaka šī ķermeņa īpašību radīt ap sevi magnētisko lauku.
3. slaids
Pastāvīgais magnēts
YCUZD_070922_4400_11.svg
Pastāvīgo magnētu nevar ieslēgt vai izslēgt. Magnētam ir divi poli. Pastāv magnēti ar dažādu formu. Pastāvīgo magnētu izmanto, piemēram, kompasu ražošanā.
4. slaids
Elektromagnēts
YCUZD_070922_4400_12.svg
Elektromagnēta un pastāvīgā magnēta īpašības sakrīt. Elektromagnētu var izslēgt un mainīt tā stiprumu. Izmanto, piemēram, lai pārvietotu dzelzs konteinerus, kā arī medicīnā. 
5. slaids
Magnētu salīdzinājums
Kopīgs: divi poli, pievelk dzelzs priekšmetus. Atšķirīgs: elektromagnētu var ieslēgt, izslēgt un mainīt tā stiprumu, bet pastāvīgais magnēts vienmēr rada magnētisko lauku, kuru stiprumu nav iespējams mainīt (izņemot gadījumu ar magnēta sasilšanu).
6. slaids
Secinājumi:
Elektromagnētu izmanto biežāk, nekā pastāvīgo magnētu, jo tā magnētisko lauku var mainīt. Ja pastāvīgo magnētu nepareizi glabāt, tās var pazaudēt savas īpašības. Elektromagnēta stiprums var pārsniegt pastāvīgā magnēta stiprumu vairākās reizes.
 
Izmanto kritērijus, vērtējot darbu!
 
Kritērijs
Tavs vērtējums
1. Demonstrēta pastāvīgā magnēta darbība.
2. Izskaidrota elektromagnēta uzbūve un darbības princips.
3. Ir minēti secinājumi par magnētu kopīgajām īpašībām.
4. Nosaukta situācija, kurā ir izdevīgāk izmantot pastāvīgos magnētus.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!