Satura rādītājs:

Teorija

Numurs Nosaukums Apraksts
1. Digitāls attēls Nosaka atšķirības starp attēlu un digitālu attēlu.
2. Digitāla attēla un video iegūšanai Lieto digitālas ierīces fotografēšanai un filmēšanai. Aplūko dažādas ierīces, ar kurām iespējams fotografēt un filmēt, piemēram, viedtālruni, planšeti, datoru, fotoaparātu, un meklē to kopīgās īpašības un iespējas.
3. Datu glabāšana un personisko datu drošība Skaidro, kā atšķiras datu pazaudēšanas riski, datus uzglabājot dažādos datu nesējos. Fotografējot un filmējot ievēro personisko datu aizsardzības principus.
4. Attēla apstrāde Dzēš, kopē un pārvieto digitālo attēlu vai tā daļu. Veic digitālā attēla malu apgriešanu. Veic digitālā attēla automātisko koriģēšanu.Saglabā rediģēto fotoattēlu.

Uzdevumi

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Digitāli attēli 1. izziņas līmenis zema 2p. Nosaka atšķirības starp attēlu un digitālu attēlu.
2. Pikseļi vai baiti 2. izziņas līmenis vidēja 1p. Skaidro priekšstata līmenī, kādi ir digitālā attēla raksturlielumi – datnes izmērs un pikseļu skaits.
3. Digitāla attēla uzbūve un iegūšana 3. izziņas līmenis augsta 2p. Nosaka atšķirības starp attēlu un digitālu attēlu.
4. Ierīces 1. izziņas līmenis zema 1p. Lieto digitālas ierīces fotografēšanai un filmēšanai. Aplūko dažādas ierīces, ar kurām iespējams fotografēt un filmēt, piemēram, viedtālruni, planšeti, datoru, fotoaparātu, un meklē to kopīgās īpašības un iespējas.
5. Ierīces attēla un video iegūšanai 1. izziņas līmenis zema 1p. Lieto digitālas ierīces fotografēšanai un filmēšanai. Aplūko dažādas ierīces, ar kurām iespējams fotografēt un filmēt, piemēram, viedtālruni, planšeti, datoru, fotoaparātu, un meklē to kopīgās īpašības un iespējas.
6. Datorizētas attēlu apstrādes un glabāšanas priekšrocības un trūkumi 1. izziņas līmenis vidēja 2p. Skaidro priekšstata līmenī, kādi ir datorizētas attēlu apstrādes pamatprincipi, priekšrocības un trūkumi. Skaidro, kā atšķiras datu pazaudēšanas riski, datus uzglabājot dažādos datu nesējos.
7. Populārākās mākoņkrātuves 2. izziņas līmenis vidēja 1p. Nofilmēto un nofotografēto materiālu saglabā (ar skolotāja palīdzību) dažādos datu nesējos. Pārrunā, kā dažādos datu nesējos atšķiras datņu saglabāšana, kā atšķiras uzglabāšanas riski
8. Lietotne Fotoattēli 3. izziņas līmenis augsta 1p. Atver attēlu specializētā attēlu apstrādes lietotnē, piemēram, “Fotoattēli”. Dzēš, kopē, pārvieto digitālo attēlu vai tā daļu. Veic digitālā attēla malu apgriešanu. Veic digitālā attēla automātisko koriģēšanu. Saglabā rediģēto fotoattēlu.
9. Attēla apstrādes izmantošana 3. izziņas līmenis augsta 1p. Dzēš, kopē, pārvieto digitālo attēlu vai tā daļu. Veic digitālā attēla malu apgriešanu. Veic digitālā attēla automātisko koriģēšanu.
10. Personisko datu aizsardzība 1. izziņas līmenis zema 1p. Fotografējot un filmējot ievēro personisko datu aizsardzības principus.

Papildu uzdevumi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Ierīces digitāla attēla iegūšanai Citi zema 1p. Lieto digitālas ierīces fotografēšanai un filmēšanai. Aplūko dažādas ierīces, ar kurām iespējams fotografēt un filmēt, piemēram, viedtālruni, planšeti, datoru, fotoaparātu, un meklē to kopīgās īpašības un iespējas.
2. Datu nesēji Citi zema 2p. Atpazīst dažādus datu nesējus. Skaidro, kā atšķiras datu pazaudēšanas riski, datus uzglabājot dažādos datu nesējos.
3. Attēla apstrādes iespējas Citi augsta 1p. Dzēš, kopē, pārvieto digitālo attēlu vai tā daļu. Veic digitālā attēla malu apgriešanu. Veic digitālā attēla automātisko koriģēšanu.
4. Datu aizsardzība un autortiesības Citi vidēja 1p. Fotografējot un filmējot ievēro personisko datu aizsardzības principus.

Testi

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Kā iegūst atēlu un to apstrādā 00:40:00 vidēja 8p. Skaidro, kā atšķiras datu pazaudēšanas riski, datus uzglabājot dažādos datu nesējos. Skaidro priekšstata līmenī, kādi ir digitālā attēla raksturlielumi – datnes izmērs un pikseļu skaits.Dzēš, kopē un pārvieto digitālo attēlu vai tā daļu. Veic digitālā attēla malu apgriešanu. Veic digitālā attēla automātisko koriģēšanu.

Mājasdarbu testi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Attēlu un video iegūšana un apstrāde 00:40:00 vidēja 10p. Skaidro, kā atšķiras datu pazaudēšanas riski, datus uzglabājot dažādos datu nesējos. Skaidro priekšstata līmenī, kādi ir digitālā attēla raksturlielumi – datnes izmērs un pikseļu skaits.Dzēš, kopē un pārvieto digitālo attēlu vai tā daļu. Veic digitālā attēla malu apgriešanu. Veic digitālā attēla automātisko koriģēšanu.