Satura rādītājs:

Teorija

Numurs Nosaukums Apraksts
1. Digitāls attēls Nosaka atšķirības starp attēlu un digitālu attēlu.
2. Digitāla attēla un video iegūšanai Lieto digitālas ierīces fotografēšanai un filmēšanai. Aplūko dažādas ierīces, ar kurām iespējams fotografēt un filmēt, piemēram, viedtālruni, planšeti, datoru, fotoaparātu, un meklē to kopīgās īpašības un iespējas.
3. Datu glabāšana un personisko datu drošība Skaidro, kā atšķiras datu pazaudēšanas riski, datus uzglabājot dažādos datu nesējos. Fotografējot un filmējot ievēro personisko datu aizsardzības principus.
4. Attēla apstrāde Dzēš, kopē un pārvieto digitālo attēlu vai tā daļu. Veic digitālā attēla malu apgriešanu. Veic digitālā attēla automātisko koriģēšanu.Saglabā rediģēto fotoattēlu.

Uzdevumi

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Digitāli attēli 1. izziņas līmenis zema 2 p. Nosaka atšķirības starp attēlu un digitālu attēlu.
2. Pikseļi vai baiti 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Skaidro priekšstata līmenī, kādi ir digitālā attēla raksturlielumi – datnes izmērs un pikseļu skaits.
3. Digitāla attēla uzbūve un iegūšana 3. izziņas līmenis augsta 2 p. Nosaka atšķirības starp attēlu un digitālu attēlu.
4. Ierīces 1. izziņas līmenis zema 1 p. Lieto digitālas ierīces fotografēšanai un filmēšanai. Aplūko dažādas ierīces, ar kurām iespējams fotografēt un filmēt, piemēram, viedtālruni, planšeti, datoru, fotoaparātu, un meklē to kopīgās īpašības un iespējas.
5. Ierīces attēla un video iegūšanai 1. izziņas līmenis zema 1 p. Lieto digitālas ierīces fotografēšanai un filmēšanai. Aplūko dažādas ierīces, ar kurām iespējams fotografēt un filmēt, piemēram, viedtālruni, planšeti, datoru, fotoaparātu, un meklē to kopīgās īpašības un iespējas.
6. Datorizētas attēlu apstrādes un glabāšanas priekšrocības un trūkumi 1. izziņas līmenis vidēja 2 p. Skaidro priekšstata līmenī, kādi ir datorizētas attēlu apstrādes pamatprincipi, priekšrocības un trūkumi. Skaidro, kā atšķiras datu pazaudēšanas riski, datus uzglabājot dažādos datu nesējos.
7. Populārākās mākoņkrātuves 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Nofilmēto un nofotografēto materiālu saglabā (ar skolotāja palīdzību) dažādos datu nesējos. Pārrunā, kā dažādos datu nesējos atšķiras datņu saglabāšana, kā atšķiras uzglabāšanas riski
8. Lietotne Fotoattēli 3. izziņas līmenis augsta 1 p. Atver attēlu specializētā attēlu apstrādes lietotnē, piemēram, “Fotoattēli”. Dzēš, kopē, pārvieto digitālo attēlu vai tā daļu. Veic digitālā attēla malu apgriešanu. Veic digitālā attēla automātisko koriģēšanu. Saglabā rediģēto fotoattēlu.
9. Attēla apstrādes izmantošana 3. izziņas līmenis augsta 1 p. Dzēš, kopē, pārvieto digitālo attēlu vai tā daļu. Veic digitālā attēla malu apgriešanu. Veic digitālā attēla automātisko koriģēšanu.
10. Personisko datu aizsardzība 1. izziņas līmenis zema 1 p. Fotografējot un filmējot ievēro personisko datu aizsardzības principus.

Papildu uzdevumi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Ierīces digitāla attēla iegūšanai Citi zema 1 p. Lieto digitālas ierīces fotografēšanai un filmēšanai. Aplūko dažādas ierīces, ar kurām iespējams fotografēt un filmēt, piemēram, viedtālruni, planšeti, datoru, fotoaparātu, un meklē to kopīgās īpašības un iespējas.
2. Datu nesēji Citi zema 2 p. Atpazīst dažādus datu nesējus. Skaidro, kā atšķiras datu pazaudēšanas riski, datus uzglabājot dažādos datu nesējos.
3. Attēla apstrādes iespējas Citi augsta 1 p. Dzēš, kopē, pārvieto digitālo attēlu vai tā daļu. Veic digitālā attēla malu apgriešanu. Veic digitālā attēla automātisko koriģēšanu.
4. Datu aizsardzība un autortiesības Citi vidēja 1 p. Fotografējot un filmējot ievēro personisko datu aizsardzības principus.

Testi

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Kā iegūst attēlu un to apstrādā? 00:40:00 vidēja 8 p. Skaidro, kā atšķiras datu pazaudēšanas riski, datus uzglabājot dažādos datu nesējos. Skaidro priekšstata līmenī, kādi ir digitālā attēla raksturlielumi – datnes izmērs un pikseļu skaits.Dzēš, kopē un pārvieto digitālo attēlu vai tā daļu. Veic digitālā attēla malu apgriešanu. Veic digitālā attēla automātisko koriģēšanu.

Mājasdarbu testi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Attēlu un video iegūšana un apstrāde 00:40:00 vidēja 10 p. Skaidro, kā atšķiras datu pazaudēšanas riski, datus uzglabājot dažādos datu nesējos. Skaidro priekšstata līmenī, kādi ir digitālā attēla raksturlielumi – datnes izmērs un pikseļu skaits.Dzēš, kopē un pārvieto digitālo attēlu vai tā daļu. Veic digitālā attēla malu apgriešanu. Veic digitālā attēla automātisko koriģēšanu.