Viena no izplatītākajām ainavām uz Zemes ir meži. Tomēr dažādās Zemes vietās meži ir atšķirīgi.
 
Jauktie un lapkoku meži
Apmēram pusi Latvijas teritorijas aizņem jauktie un lapkoku meži. Tajos aug lapu koki - bērzi, vītoli, alkšņi, un skuju koki - egles, priedes.
 
Jauktie meži lielākoties atrodas ziemeļu puslodē, bet tie sastopami arī Austrālijā.
 
lapkoku_mezi_karte.PNG
 
Jauktie meži aug vietās, kurās ir izteikti 4 gadalaiki - ziema, pavasaris, vasara un rudens. Ziemas ir vēsas (ap -5...-15 Co) bet vasaras siltas (ap +15...+25 Co). Šajās vietās bieži ir nokrišņi. Mežā ir auglīga, mitra  augsne. Jauktajos mežos aug dažādi augi un sastopamas daudzas dzīvnieku sugas. Dažas no tām vari apskatīt video (līdz 3:50 minūtei).
 
 
Skujkoku meži
Jo tālāk uz ziemeļiem, jo skarbāks kļūst klimats. Ziemas ir garas un aukstas, gaisa temperatūra var pazemināties pat līdz -60 Co. Vasaras ir siltas, bet ļoti īsas. Nokrišņu ir diezgan maz. Augsne ziemā dziļi sasalst un pavasarī atkūst ļoti lēni. Lapkoki šādos apstākļos nespēj izdzīvot, bet skujkoki var veidot plašus mežus. Skujkoku mežus sauc par taigu, un tie ir pasaules lielākie meži.
 
Taiga.jpg
 
Skujkoku meži atrodas Ziemeļamerikas un Eirāzijas ziemeļos.
 
skujkoku_mezi_karte.PNG
 
Skujkoku mežos aug dažādu sugu egles un priedes. Tajos dzīvo daudz dzīvnieku - lāči, lapsas, zaķi, vilki, stirnas, dažādi putni.
 
Larix_decidua_lapegle.jpg
ciedru_priede.jpg
lusis.jpg
Lapegle
Ciedru priede
Lūsis
  
 
Tropiskie meži
Abās pusēs ekvatoram visu gadu ir mitrs un karsts klimats. Gaisa temperatūra tur ir ap 27 Co, un gandrīz katru dienu līst. Šajās vietās aug cits mežu veids - tropiskie meži. Plaši tropiskie meži aug Āfrikā, Āzijā, Austrālijas ziemeļos un Okeānijā, bet vislielākie tropiskie meži aug Dienvidamerikā Amazones upes ielejā.
 
tropiskie_lietusmezi_karte.PNG
 
Tropiskajos mežos koki zaļo visu gadu. Tie zied un nogatavina augļus dažādos laikos visa gada garumā. Daudzi koki ir ļoti augsti, lai saņemtu vairāk Saules gaismas. Citi koki ir zemāki, un tā tropiskajos mežos veidojas vairāki stāvi. Tropiskajos mežos aug palmas, banānkoki, gumijkoki, augstas papardes. Uz koku stumbriem aug sūnas, orhidejas, ap stumbriem vijas liānas. Koku zaros uzturas dažādi dzīvnieki - pērtiķi, vāveres, putni, tauriņi. Par tropisko mežu iemītniekiem uzzināsi vairāk, ja noskatīsies video (no 31:35 minūtes).
 
 
Tā kā tropiskajos mežos ir silts un mitrs, augi tajā aug ļoti strauji. Tie ražo daudz barības vielu un izdala skābekli. Tomēr cilvēki šos mežus izcērt, lai iegūtu koksni. Tas kaitē visas zemeslodes dabai.