Kā pareizi audzēt augus?
1. Jāzina, kādi augšanas apstākļi šim augam vajadzīgi.
 
Jānoskaidro, kāda temperatūra nepieciešama auga audzēšanai - vai to var stādīt laukā vai telpās, vai tas var augt laukā visu gadu vai tikai kādu gada daļu? Piemēram, Latvijas apstādījumos bieži stāda tūjas, jo tās labi pārcieš visus gadalaikus un ir zaļas visu gadu.
 
tuja-egle-darzs-ziema-sniegs-45544522.jpg
 
Ir augi, kuriem Latvijas laikapstākļi ir pārāk vēsi. Šādus augus audzē siltumnīcās. Tāpat jāzina, vai augam labāk patīk saulainas vai ēnainas, sausas vai mitras vietas.
 
Augam piemērotākos augšanas apstākļus var noskaidrot pie speciālistiem (dārzkopjiem), dārzkopības grāmatās vai internetā.
 
2. Jānoskaidro, kā pareizi iesēt vai iestādīt augus.
 
Jāzina, kurā gadalaikā labāk sēt vai stādīt izvēlētos augus, kā to pareizi darīt. Informācija par sēšanas nosacījumiem var noskaidrot, piemēram, uz sēklu paciņas:
Seed-Directions.jpg
 
Šīs sēklas jāsēj saulainā laikā 1 cm dziļumā apmēram 30 cm vienu no otras. Pēc 45 dienām jau varēs iegūt ražu.
 
3. Atbilstoši auga veidam jārūpējas par augu tā augšanas laikā.
 
Jānoskaidro, kā par augu rūpēties - vai to nepieciešams ravēt, laistīt, palīdzēt pacelt stumbru vai apgriezt zarus, kā pasargāt no kaitēkļiem un slimībām. Pareizi aprūpēts augs labi augs un priecēs ar savu skaistumu vai bagātīgo ražu.
Family-Gardening.jpg
 
Atsauce:
http://www.delfi.lv/majadarzs/darzs/daildarzs/ari-ziema-darzs-var-but-skaists-elementi-idejas-un-ieteikumi-darzkopim-iesacejam.d?id=45544212&page=4
http://www.frugalupstate.com/garden/garden-primer-how-to-read-a-seed-packet/
http://www.crocktock.com/fun-things-to-do-this-summer/