Gremošanas sistēma sastāv no šādiem orgāniem - mute, rīkle, barības vads, aknas, kuņģis, tievā zarna, resnā zarna, taisnā zarna.
Vēl gremošanas sistēmā ietilpst - žultspūslis, divpadsmitpirkstu zarna un aizkuņģa dziedzeris, bet par šo tiks mācīts vēlāk.
Gremošanas orgānu sistēmas galvenais uzdevums ir palīdzēt organismam saņemt un sagremot nepieciešamās barības vielas.  
YCUZD_230113_4942_gremošanas orgānu sistēma.png
Gremošana ir process, kad uzņemtā barība tiek sasmalcināta līdz tādam veidam, kad organisms var to uzsūkt asinīs, bet liekais tiek izvadīts.
Barība tiek uzņemta ar muti, kur ar zobiem tā tiek sakošļāta un sasmalcināta. Mutē veidojas siekalas, kas barību samitrina. Mēle palīdz veidot barības kumosu un to norīt. Pēc tam pa rīkli un barības vadu ēdiens nonāk kuņģī. Kuņģī skābas kuņģa sulas ietekmē notiek galvenais gremošanas process. Barība tiek pārveidota putras veidā un tad nonāk vispirms tievajā zarnā, pēc tam resnajā zarnā un visbeidzot taisnajā zarnā, kur tiek barības vielas izvadītas.
Tievajā zarnā ar gremošanas sulu palīdzību notiek barības vielu sadalīšana. Gremošanas sulas ražo aknas un aizkuņģa dziedzeris. Barības vielas ir tik ļoti pārveidojušās, ka spēj uzsūkties asinīs cauri zarnu sieniņai. Ar asins palīdzību nepieciešamās barības vielas tiek nogādātas pa visu organismu. Nesagremotie pārpalikumi nonāk resnajā zarnā un pēc tam taisnajā zarnā, kur tās beigu posmā pa anālo atveri liekais tiek izvadīts ārā no organisma.
Barība pa gremošanas orgānu sistēmu iziet apmēram 20 stundās.
 
Noskaties arī video par gremošanas sistēmu (angļu val.)!