Augu vairošanās no sēklām
  
Kā visi dzīvie organismi, arī augi aug un attīstās. Parasti auga attīstība sākas no sēklas. Sēklas atrodas augļos.
 
Арбуз Watermelon Arbūzs.png
 
Kad auglis nokrīt zemē un sēkla nonāk piemērotos apstākļos, tā sāk dīgt. Sēklai veidojas sakne un asns. Ar laiku asns aug garumā, veidojas stumbrs ar lapām, bet vēlāk arī ziedi
 
bobi.PNG
 
Ziedos veidojas putekšņlapas ar putekšņiem un augļlapas ar olšūnām. Ar kukaiņu, vēja vai ūdens palīdzību putekšņi no viena auga zieda nonāk uz cita auga zieda augļlapas. Šo procesu sauc apputeksnēšanās.
 
Zieds.png
 
Pēc apputeksnēšanās no ziediem  veidojas augļi ar sēklām. Kad sēklas izsējas, viss sākas no jauna. Kā notiek auga augšana, skaties video:
 
Svarīgi!
Lai sēkla varētu dīgt, tai nepieciešams gaiss, siltums un ūdens. Augam, kas jau uzdīdzis, attīstībai nepieciešama arī gaisma.
Eksperimentē!
Iekārto divus vienādus traukus sēklu diedzēšanai: traukos ieber augsni, iesēj jebkādas sēklas, aplej ar ūdeni. Vienu trauku novieto gaismā, otru tumsā! Novēro un salīdzini, kā attīstās augi!
Eksperimentu vari atkārtot ar citiem traukiem, kurus novieto atšķirīgās temperatūrās vai laisti ar atšķirīgu ūdens daudzumu. Tā vari uzzināt, kādi apstākļi ietekmē augu augšanu un attīstību.