Izmanto doto informāciju, lai atbildētu uz jautājumu!
  
Gripas ierosinātājs ir vīruss. Ar gripu var saslimt, esot kontaktā ar slimu cilvēku, tam klepojot, runājot, šķaudot. Pēc nošķaudīšanās vīruss var izplatīties 6 metru attālumā. Cilvēks inficējas, ieelpojot gaisu, kas satur gripas vīrusu, vai lietojot priekšmetus, uz kuriem atrodas slimā cilvēka deguna vai rīkles izdalījumi.
Lai nesaslimtu, ir iespējams mākslīgi izveidot imunitāti vakcinējoties - veicināt organisma spēju pretoties gripas vīrusam. Gripas vīrusa mainības dēļ katru gadu vakcīna jāizstrādā no jauna, līdz ar ko arī jāvakcinējas katru gadu no jauna. Pēc Pasaules veselības organizācijas datiem 80% vakcinēto personu ar gripu nesaslimst, bet 20% izslimo gripu vieglā formā.
 
Kurā gadījumā ir liels inficēšanās risks? Izvēlies trīs atbildes!
  
  
Piezīme: Valsts diagnosticējošajā darbā ir piedāvāti 6 atbilžu varianti, no kuriem jāizvēlas 3 pareizi. Par visām trim pareizām atbildēm tiek piešķirti divi punkti, par divām pareizām atbildēm - viens punkts.
 
Atsauce:
https://www.visc.gov.lv. Diagnosticējošais darbs dabaszinībās 6. klasei, 2021
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!