Uzdevums:

3p.
4. uzdevums (9 punkti (3+2+4))
Rūpīgi izlasi avotus un atbildi uz jautājumiem!
Izmantojot avotus un savas zināšanas vēsturē, atbildi uz jautājumiem!

1. Kurās Eiropas valstīs ir pastāvējuši totalitārie režīmi?
Atbilde:


2. Kuras valstis bija izveidojušas totalitāros režīmus Latvijā?
Atbilde:


3. Izmantojot avotus C, D, F, atbildi, kādi paņēmieni tika izmantoti totalitārā
režīma nostiprināšanai Latvijā?
Atbilde:

Avoti
Avots C
1941. gada 19. decembra rīkojums, ko izdod ostministrs Alfreds Rozenbergs (Alfred Rosenberg), nosaka obligātos darba pienākumus okupētajos austrumu apgabalos. Latvijas jauniešu iesaistīšanas nolūks pusmilitārajā valsts darba dienestā (Reicharbeitdienst) ir iegūt lētu darbaspēku, apzināt potenciālos karotājus un jauno cilvēku prātos savlaicīgi nostiprināt okupācijas varai labvēlīgu ideoloģiju. Ar draudiem un viltu, vervējot un rīkojot mobilizāciju, Latvijas iedzīvotājus, vīriešus un sievietes, piespiež doties darbos uz Vāciju. Darba pārvalde iesauc 20 000 un nosūta darbos ārpus Latvijas 16 000 iedzīvotāju.
 
Atsauce:
Latvijas okupācijas muzejs: dokumentu krājums. Rīga, 1998
Avots D
Komunistiskā partija māca mūs rūpīgi vērtēt pagātnes mantojumu, izmantot visu to, kas ir progresīvs un veicina mūsu augšupeju. Tas, kas neatbilst šīm prasībām, nav
mums vajadzīgs, tas jāatmet. P ar novecojušu, laika garam neatbilstošu ieražu atzīstama Līgo svētku jeb Jāņu svinēšana. Laikmetā, kad padomju cilvēks liek pamatus dižajai komunisma celtnei, nepareizi un nelietderīgi būtu celt godā pagānu ieražas. Darbaļaužu audzināšanai ir izmantojamas tikai progresīvas tradīcijas. Protams, ko svinēt un nesvinēt, ir katra pilsoņa personiskā darīšana. Bet valsts un sabiedrības atzinumu un atbalstu var izpelnīties tikai progresīvi jaunā laika svētki un svinības.
 
Atsauce:
Cīņa. – 1961. – 24. marts
  
Avots F
R. Vitkovska karikatūra. Rīga, 1988.
DSC_6259.JPG
Atsauce:
http://visc.gov.lv/eksameni/vispizgl/uzdevumi/2010/9klase/9kl_vesture.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!