Uzdevums:

2p.
Eksāmena 2. uzdevums.
 
Iepazīsties ar informācijas avotiem A un B un izpildi prasīto!
Skolēnam atbildes jāformulē un jāieraksta patstāvīgi.
 
Nosaki, kādi 2 vēstures skaidrojuma pārspīlējumi ir informācijas avotā A!
Izvēlies un atzīmē pareizās atbildes!
 
1. Avotā A:
  
 
2. Avotā A:
 
 
Avots A
Nacistiskās okupācijas laikraksta raksta fragments
Niknās cīņas no 6. līdz 12. gs. ar krievu iebrukumiem bija ne tikai mūsu dzimtenes aizsargāšana, bet arī rietumu kultūras sargāšana no austrumu briesmām. 12. gs. beigās šai cīņā mūsu senčiem palīdzīgu roku sniedza ziemeļu rases kodols - vācieši. Hronikas daudzās vietās norāda, ka mūsu senči kopā ar vāciešiem cīnījušies pret Polockas, Pleskavas un Novgorodas krieviem. Šīs 13. gs. cīņas tātad ir atsvabināšanās cīņas no krievu varas un virskundzības. (...)
Vācu muižniecības sīkstā izturība un tālredzība radīja Vidzemes un Kurzemes autonomiju Krievijas impērijā. Ja mūsu zemē būtu nonākuši krievu muižnieki un atvesti krievu zemnieki, latviešu tautas likteņi būtu daudz ļaunāki. Raksturīgs piemērs te ir Latgale, kas 200 gadus atradās zem poļu panu jūga. Poļu pani, garīdznieki un žīdi izsūca latgaliešus, taču pilnīgi šo stipro un veselīgo latviešu tautas zaru viņiem iznīcināt neizdevās (...)
(Jaunā Latvijas vēstures izpratne.//Tēvija, 1942, 12. janv.)
 
Atsauce:
http://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2013/vidussk/12kl_vesture.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!