Uzdevums:

2p.
Latvijā saistībā ar Ramsāres konvenciju tiek strādāts pie mitrāju teritoriju saglabāšanas un arī atjaunošanas, daudzviet likvidējot pirms daudziem gadiem izveidotās meliorācijas sistēmas.
Viena no šādām vietām Latvijā ir Lubānas mitrāju komplekss, kura unikālo biotopu daudzveidību nosaka tā ģeogrāfiskais novietojums. Šeit robežojas dažādām klimatiskajām zonām raksturīgie veģetācijas tipi. Teritorija atrodas jaukto mežu joslā, kas ir pāreja starp ziemeļu skuju koku un dienvidu lapu koku mežiem. Teritorijai īpaša nozīme ir purvu, palieņu pļavu saglabāšanā, šeit atrodas lielākās konkrēto biotopu platības Latvijā. Te ir labas ligzdošanas vietas 29 Eiropas īpaši aizsargājamām putnu sugām – mazajam ērglim, jūras ērglim, ķikutam, griezei, ziemeļu gulbim u.c. Kopumā teritorijā novērotas 224 putnu sugas, no kurām 185 sugas šeit ligzdo.
x.jpg
Prognozē, kā mitrāju teritoriju paplašināšana nākotnē varētu ietekmēt vidi! Atzīmē četrus atšķirīgus šīs ietekmes aspektus!
Atzīmē trīs priekšlikumus šī dabas kompleksa aizsardzībai un apsaimniekošanai!
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!