4. jūnijs - MATEMĀTIKA
EKSĀMENS 9. KLASEI
Izlasi Paula Raudsepa teksta „Frankenbukam 15” fragmentu un veic uzdevumu!
 
Frankenbukam 15
         Kā ziņo The New York Times, daudzi vadošo interneta kompāniju darbinieki saviem bērniem sākuši pilnībā aizliegt pieeju viedtālruņiem, planšetdatoriem, parastajiem datoriem. Atēna Čavarija, Facebook darbiniece, laikrakstam atzīst: „Esmu pārliecināta, ka telefonos dzīvo pats nelabais un nodara milzīgu postu mūsu bērniem!” Daudzām turīgo bērnu auklēm jāparaksta līgums, ka bērnu klātbūtnē nelietos mobilos telefonus un neļaus to darīt arī viņiem. Kaimiņi nobildē pieaugušos, kuri bērnu klātbūtnē iegrimuši telefonos, un fotogrāfijas ieliek čatu grupās ar jautājumu – vai tā ir tava auklīte? Kamēr telefons bija pie saites, tikmēr cilvēks bija brīvs.
          Amerikā vienlaikus parādās digitālā plaisa. Nabadzīgākās skolas dižojas ar elektroniskām ierīcēm, kamēr bagātnieku skolās tās stingri ierobežo. OECD ir veicis pētījumu, kurā apliecina, ka datoru izmantošana klasēs neuzlabo skolēnu sekmes. Silīcija ielejas vecāki acīmredzot vairāk uzticas OECD nekā savu uzņēmumu mārketinga nodaļām, kuras runā par viedierīču pozitīvo ietekmi uz bērnu zināšanām un prasmēm.

Norādi divas izmaiņas, kuras savās ģimenēs ir ieviesuši pārtikušie Silīcija ielejas iedzīvotāji!
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!