4. jūnijs - MATEMĀTIKA
EKSĀMENS 9. KLASEI
Izlasi Paula Raudsepa teksta „Frankenbukam 15” fragmentu un veic uzdevumu!
 
Frankenbukam 15
     Silīcija ielejas miljonāri ir panikā, jo viņu bērni pārāk daudz lieto viņu ražotos produktus. Pēdējo pāris gadu laikā aizvien vairāk jauno tehnoloģiju ieviesēju nolēmuši, ka bērniem līdz 15 gadiem būtu jāturas, cik vien iespējams, tālu no ekrāniem, to lietošana tiek ierobežota. Paši jauno tehnoloģiju radītāji zina, ka viedtālruņu un sociālo tīklu dizains tiek veidots, lai radītu cilvēkos atkarību, vēlmi iegādāties arvien jaunāka modeļa ierīci, atgriezties savos sociālo tīklu kontos. Jo ilgāk lietotāji kā nozombēti blenž ekrānos, jo vairāk reklāmu viņiem var parādīt, jo vairāk naudas var nopelnīt.
     Jauno tehnoloģiju radītāji redz, ka „viedtālruņu kūkuma poza”, kad roka lūdzoši izstiepta, acis pienaglotas ekrānam plaukstā, mugura neveselīgi saliekta, – kaitē gan miesai, gan prātam, gan cilvēciskajām attiecībām. Par ilgtermiņa fiziskajām, sociālajām un intelektuālajām sekām daudziem pietrūkst laika domāt.

Norādi divus iemeslus, kāpēc jauno tehnoloģiju ražotāji gūst ļoti lielu peļņu!
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!