Uzdevums:

1p.
Izlasi Andas Burves-Rozītes raksta "Ziedoņa-Kaupera programma" fragmentu!
  
Kad 1976. gadā Ziedonis nodibināja savu Dižkoku atbrīvošanas grupu, tā bija kā spļāviens sejā padomju nomenklatūrai. Aizliegt organizēt talkas, kopt dabu nevarēja, kaut bija skaidrs, ka Koku grupā apvienojušies radošie, brīvdomīgie prāti ne tikai raks, zāģēs un stādīs, bet arī dalīsies domās. Radīs idejas. „Ir stagnācijas laiks. Sastindzis savā bezizejā, sabiedriskajā lejupslīdē. Šeit tiek radīta alternatīva sabiedrība. Kas laižas lapās. Zūd kokos,” tā viena no dagistēm Māra Zālīte.
„Vai mūsu grupa netika arī politiski novērota?” spriež Ziedonis grāmatā „Tutepatās”. „Gan jau tika, un bez tā neizpalika. Tāpēc zēniem, kas „mīlēja braukt ar muti”, tiku piesacījis sevišķi neaizrauties. Lai nedotu iemeslu mūsu skaisti iedibināto kopu aizliegt, izklīdināt.” Līdzīgu iniciatīvu Lietuvā likvidēja.
Koku grupa turējās kopā divdesmit vienu gadu. Sāka 1976. gadā, pabeidza 1997. Divdesmit viena gada laikā 198 talkas. Vakaros, kad darbi padarīti, viņi lasīja referātus. Diskutēja. Jokoja tā, ka vēdera muskuļi sāpēja vēl trīs dienas.
Koku grupa tiekas joprojām. Brauc ciemos cits pie cita. Daudzi kļuvuši par tuviem draugiem uz mūžu. Vieno ideāli, kāda cilvēciska tuvības sajūta. Arī humora izjūta – tā dagistiem īpaša.
 
Izraksti no teksta literāra darba nosaukumu!
Pēdiņas nav izrakstāmas.

Atsauce:
http://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2012/9klase/9kl_latviesu_val.pdf
 
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!