Uzdevums:

1p.
Izlasi tekstu!
 
8. gs. beigās Skandināvijā dzīvoja ne vairāk kā 2 miljoni iedzīvotāju. 9. gadsimtā Ziemeļeiropā iedzīvotāju skaits strauji palielinājās, jo līdz ar siltāka klimata iestāšanos cilvēki ieguva labāku ražu un sāka dzīvot pārtikušāk un ilgāk. Plašāk sāka izmantot dzelzs darbarīkus. Pieaugot iedzīvotāju skaitam, ļaudis ierīkoja jaunas saimniecības, un ar laiku apstrādājamās zemes visiem vairs nepietika. Tas mudināja daudzus Rietumnorvēģijas iedzīvotājus kuģot pāri jūrai un apmesties tuvējās salās. Izceļošanu veicināja arī skandināvu sabiedrībā pastāvošās tradīcijas, ka jaunākajiem dēliem jāpamet vecāku ģimene un sevi jānodrošina pašiem, kā arī tiesu prakse, kas likumpārkāpējus sodīja ar izraidīšanu.
 
Izlasi vārda prakse skaidrojumu vārdnīcā!
  
1. Cilvēku darbību kopums, kura mērķis ir pārveidot dabu darba, sabiedriskās ražošanas procesā un pārveidot sabiedrisko esamību un apziņu.

2. Konkrētais darbs, darbība (parasti kādā nozarē, jomā).

3. Mācību forma, kurā skolu audzēkņi un augstskolu studenti pedagogu vadībā pielieto un nostiprina iegūtās teorētiskās zināšanas, iegūst iemaņas un prasmi darbā, piemēram, uzņēmumos, iestādēs.

4. Pieredze, iemaņu un prasmju kopums, kas iegūts, veicot kādu darbu, kādas darbības.
 
Norādi, kurā nozīmē vārds lietots tekstā!
Atbildē raksti ciparu! Ievēro, ka punkts aiz tā jau dots!
.
 
Atsauce:
www.tezaurs.lv
https://www.uzdevumi.lv/p/pasaules-vesture/6-klase
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!