Uzdevums:

2p.
1. Uzmanīgi izlasi fragmentu no Santas Rameres intervijas ar dzejnieci, rakstnieci un redaktori Inesi Zanderi un pārraksti prasīto!
  
Kā tas izskatās no otras puses?
Es visu laiku skatos no abām pusēm – kā cilvēks, kas ne tikai rediģē, bet arī pats raksta. Es esmu tikusies ar redaktoriem, kas darbojas ar manu tekstu. Tāds cilvēks, kuram redaktors nāktu par ļaunu, vēl nav dzimis. Ne jau tāpēc, ka kāds būtu vairāk vai mazāk prasmīgs, rīkojoties ar valodu, bet tāpēc, ka mēs neviens sevi neredzam no malas.
Un rakstītāji dalās divās kategorijās. Pirmie ir tie, kuri tiecas, lai redaktors iedziļinātos viņu tekstā, palīdzētu to pilnveidot. Savukārt otrie ir tie, kas teksta labošanu izjūt kā pazemojumu un pretojas. Bet vispār no redaktoriem „ir” jābaidās. Kad es redzu tekstu, man veidojas priekšstats par šo cilvēku. Es neatrodu nevienu labāku, precīzāku kritēriju, kas man veidotu priekšstatu par otru cilvēku un to, kā viņš domā.
 
2. No teksta izraksti teikumu, kurā pamatots, kādēļ teksta redaktors ir nepieciešams katram autoram!
 
 
Piezīme: Valsts diagnosticējošajā darbā par pareizi atrasto un izrakstīto teikumu tiek piešķirti 3 punkti. Vērtē arī pareizrakstības kļūdas un vērtē tekstā ietverto informāciju.
 
Atsauce:
https://www.visc.gov.lv. Diagnosticējošais darbs latviešu valodā 6.klasei, 2021
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!