Uzdevums:

2p.
Izlasi teksta fragmentu!
  
Starp papardēm vijās grūti saskatāma taciņa, to lietoja tikai meža zvēri un putni. Saules stari lauzās cauri biezajai koku lapotnei un nelielos plankumiņos klājās uz koku stumbriem un lapām. Virs taciņas peldēja mazs Mākonītis, tas pēc skata atgādināja plāno pankūku ar aveņu ievārījumu, kura vēl apetītelīgi un gardi smaržoja. Viņš lēnām peldēja uz priekšu un ne par ko neuztraucās.
Pa taciņu rāpoja Gliemezis. Viņš nupat bija ieturējis brokastis un tagad jutās mierīgs un laisks. Gliemezis nesteidzīgi rāpās uz priekšu, viņš mēroja ierasto ceļu cauri paparžu audzei līdz meža pļaviņai, kur viņš tikās ar citiem gliemežiem, pārrunāja meža jaunumus un ieturēja pusdienas.
Nebija skaidrs, kurš no viņiem – Gliemezis vai Mākonītis – virzījās uz priekšu lēnāk, taču diena bija tikai sākusies, koku lapas klusām šalkoja, un likās saprotami, ka neviens šādā laikā nekur nesteidzas.
 
Atzīmē, kurš virsraksts atbilst dotajam teksta fragmentam!
 
 
Atsauce:
http://visc.gov.lv/eksameni/vispizgl/uzdevumi/2011/6klase/6kl_latv_val.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!