Uzdevums:

5p.
Izlasi tekstus!
Ventspils

   Ventspils ir viena no lielākajām ostas pilsētām Latvijā. Tā atrodas Baltijas jūras krastā un ir nozīmīga ar savu neaizsalstošo ostu. Pilsētas nosaukums cēlies no Ventas upes, kas plūst cauri pilsētai. Ventspils ir sestā lielākā pilsēta Latvijā.
   Ventspils ielas, parkus, skvērus, pagalmus rotā košas skulptūras, kas veidotas no dažādu šķirņu puķēm. Tur ir mīļa zaķu un pīļu ģimene, raibas zivtiņas, sarkanas mārītes, ziedu pulkstenis un milzīga puķu govs, kas sagaida pilsētas viesus, kuri iebrauc pilsētā. Ielās un parkos sastopamas arī govis, kuras ir apgleznojuši mākslinieki.
   Pēc aktīvas atpūtas Bērnu pilsētiņā un Ūdens piedzīvojumu parkā var doties braucienā ar mazbānīti vai kuģīti „Hercogs Jēkabs”.
   Vakaros iespējama zvaigžņu un planētu vērošana Latvijā vienīgajā digitālajā planetārijā.
 
  Liepāja
 
      Liepāja ir trešā lielākā pilsēta Latvijā un atrodas Baltijas jūras piekrastē starp Baltijas jūru un Liepājas ezeru.
   Pilsētas pludmalē ir baltākās un smalkākās smiltis pasaulē. Pēc vētras jūras viļņi kopā ar aļģēm un gliemežvākiem pludmalē izskalo dzeltenīgu dzintaru. Kanālmalā var apskatīt milzīgu dzintara pulksteni, kuru izveidoja no 50 litriem dzintara gabaliņu. Tos saziedoja Liepājas iedzīvotāji. Arī pasaulē garākās dzintara krelles glabājas Liepājas Amatu mājā.
   Liepāja ir viens no Latvijas kultūras centriem. Pilsētā ir Latvijā vecākais teātris un katedrāle, kurā skan pasaulē lielākās mehāniskās ērģeles.
   Liepāja ir daudzu Latvijā populāru mūziķu pilsēta. Te atrodas mūziķu slavas aleja, kur katrs apmeklētājs var samērot savu plaukstu ar mūziķu plaukstas atlējumu bronzā. Turpat blakus savu spēlētāju gaida lielākā ģitāra, bet Piejūras parkā atrodas lielākās bungas Latvijā.
 
Izlasi nepabeigtos teikumus!
Atzīmē pareizā apgalvojuma burtu atbilstoši lasīto tekstu saturam!
 
 
1.
Ventspils ir
a) viena no lielākajām ostas pilsētām Latvijā
b) vislielākā ostas pilsēta Latvijā
c) vismazākā ostas pilsēta Latvijā
2.
Liepāja ir
a) puķu pilsēta
b) tiltu pilsēta
c) mūziķu pilsēta
3.
Ventspilī ir
a) Latvijā lielākā ģitāra
b) Latvijā vienīgais digitālais planetārijs
c) Latvijā lielākās digitālās ērģeles
4.
Liepājā ir
a) Latvijā lielākā puķu govs
b) Latvijas vecākais teātris
c) Latvijā vienīgā Bērnu pilsētiņa
5.
Dzintara pulksteni izveidoja no
a) 50 litriem dzintara gabaliņu
b) 50 kilogramiem gliemežvāku
c) 50 litriem gliemežvāku
 
 
Atsauce:
http://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2015/3klase/3kl_lat_val.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!