Uzdevums:

5p.
Palūdz, lai kāds (māsa, brālis, mamma, tētis vai skolotāja) nolasa doto tekstu!
 
     23. novembris pirms četriem gadiem bija parasta auksta diena. Darja nemaz nevarēja iedomāties, ka todien notiks negaidīts brīnums. Viss sākās ar to, ka Darja gribēja ielaist mājā savus no pastaigas pārnākušos sunīšus. Meitene atvēra durvis un ieraudzīja, ka uz sliekšņa kopā ar viņas mīluļiem sēdēja mazs, pūkains kamolītis. Darja ienesa to iekšā. Izrādījās, ka tas ir putnu mazulis.
      Darjas ģimene nesaprata, kas tas par putnu. Nākamajā dienā viņi uzzināja, ka tas ir pūču dzimtas pārstāvis, turklāt mazākais no pūcēm – apodziņš. Sākumā ģimene gribēja apodziņu atdot zoodārzam, bet tomēr atstāja viņu mājās. Apodziņu nosauca par Pifu.
     Darja kopā ar vecāko māsu internetā sameklēja informāciju, kā šādus putniņus turēt mājas apstākļos, lai viņi justos labi. Bērni arī uzzināja, ko ēd apogi. Galvenā barība ir gaļa. Tētis kopā ar brāli izgatavoja ērtu būri ar vairākiem nodalījumiem.
     Vakarā, kad visa ģimene bija mājās, apodziņš Pifs drīkstēja atstāt būri un lidināties pa visu māju. Ja Pifs nejutās paēdis, viņš pielidoja pie kāda no cilvēkiem un knāba ausīs. Tas bija tik aizraujoši! Darja gribēja redzēt, kas notiks, ja Pifam istabā noliks palielu trauku ar ūdeni. Izrādījās, ka apodziņam ļoti patika plunčāties ūdenī.
     Pifs drīz vien kļuva par ģimenes lutekli. Par jauno iemītnieku priecājās arī ģimenes četrkājainie draugi.
 
Izlasi nepabeigtos teikumus!
Klausies tekstu par Pifu otrreiz!
Svītriņas vietā izvēlies vienu no dotajiem vārdiem atbilstoši dzirdētajam!
  
1. Uz sliekšņa kopā ar sunīšiem sēdēja mazs, pūkains _______ .
2.Sākumā ģimene gribēja apodziņu atdot _______ .
3.Meitenes internetā atrada informāciju, ka šādi putniņi jābaro ar _______ .
4.Kad Pifs gribēja ēst, viņš pielidoja pie _______ .
5.Par apodziņu priecājās arī _______ .
 
Atsauce:
http://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2015/3klase/3kl_lat_val.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!