Uzdevums:

2p.
Izlasi intervijas fragmentu!
 
 
Vai, tavuprāt, dokumentālā filma vienmēr ir dokumentāla?
 
Nē, nav. Arī šī filma nav tikai dokumentāla, un es to neslēpju. Droši vien daži režisori to slēptu. Protams, daudz kas tika izdomāts iepriekš, protams, ka tur ir ainas, kurās kaut kas iestudēts.
 
Kas, tavuprāt, ietekmē filmu scenāriju saturu?
 
Manuprāt, ir trīs faktori. Pirmajā vietā ir pieprasījums – mūsdienu skatītāju ļoti interesē filmas par supervaroņiem. Otrajā – pasaules politiskie notikumi. Piemēram, pēc notikumiem Fērgusonā strauji uzplaukst Amerikas afroamerikāņu neatkarīgais kino. Kā zināms, Oskaru par labāko filmu 2017. gadā ieguva „Mēnessgaisma” („Moonlight”). Dokumentālajā kino tiek aktualizētas tēmas, kas ir politiski un sociāli nozīmīgas un atklāj nesenus vēsturiskus notikumus. Spēles kino, protams, mazākā mērā. Trešais, kas diktē saturu, ir eksistējoša materiāla popularitāte. Ja kāda grāmata ir ļoti populāra, tad ir garantija, ka tā tiks pārvērsta kino, pat ja nav īsti ekranizējama. Tātad jau esošie materiāli – ļoti populāri komiksi, multfilmas, lugas – noteikti nonāks uz ekrāna, jo popkultūrā viss slavenais tiek pārvērsts kinofilmā.
 
 
Nosaki, kuram valodas funkcionālajam stilam atbilst šis teksts!
 
 Pamato atbildi, izvēloties stilam atbilstošās valodas pazīmes!
Atsauce:
http://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2016/vidussk/12kl_latviesu_valoda.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!