Mugurkaulniekiem nervu sistēma iedalās 2 daļās - centrālā nervu sistēmā, kas sastāv no galvas un muguras smadzenēm un perifērā nervu sistēmā. Tāpat kā visiem mugurkaulniekiem, zivīm nervu sistēmu veido galvas un muguras smadzenes (centrālā) no kurām atiet daudzi nervi (perifērā) uz dažādiem orgāniem.
 
Zivs iekšējā uzbūve

Galvas smadzenes atrodas galvaskausā. Tām ir pieci nodalījumi - priekšējās smadzenes, vidussmadzenes, starpsmadzenes, iegarenās smadzenes un smadzenītes. Zivīm vislabāk attīstīts galvas smadzeņu nodalījums, kas koordinē kustīgumu un līdzsvaru.
Maņu orgāni zivīm ir pielāgoti izdzīvošanai ūdens vidē. Zivīm ir acis, kas labi atšķir krāsas. Redzes attālums nav lielas. Acu novietojums galvas abās pusēs veido plašu redzesloku. Uz priekšu no acīm atrodas nāsis. Tās sniedzas līdz ožas orgāniem - diviem maisiņiem ar maņas šūnām. Ožas un garša nodrošina savas sugas īpatņus un nārstošanas vietu atrašanu kā arī medīšanu. Zivīm ir iekšējā auss. Zivis savstarpēji komunicē radot skaņas  ar peldpūsli vai žokļiem. Zivis rada skaņas, kuras bez speciālām ierīcēm cilvēks nedzird. Tausti nodrošina maņu šūnu sakopojumi uz zvīņām — taustes ķermenīši. Sānu līnijair maņu orgāns, kas nav raksturīgs citiem mugurkaulniekiem.
Sānu līnija - maņu orgāns, kas uztver ūdens svārstību stiprumu un virzienu.
Sānu līniju veido maņu šūnas, kas izvietotas uz zivs ķermeņa sāniem. Šis maņu orgāns nodrošina straumes viriziena un ātruma noteikšanu un šķēršļus. Tas noder arī nodrošinot iespēju peldēt cieši barā.