Satura rādītājs:

Teorija

Numurs Nosaukums Apraksts
1. SK Tiešā runa. Uzruna un uzrunas grupa Zina tiešās runas teikumu pareizrakstību.Iesaista tekstā teikumus ar tiešo runu. (3.1.7.) Lieto atbilstošas pieturzīmes teikumos ar tiešo runu.(3.1.8.)
2. SK Citāta piesaiste tekstam kā tiešā runa vai palīgteikums Zina, kas ir citāts, kā to piesaista tekstam, kāds ir pieturzīmju lietojums.

Uzdevumi

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. SK Tiešās runas interpunkcija 1. izziņas līmenis zema 1 p. Zina interpunkcijas normas tiešās runas teikumos.
2. SK Tiešā runa un piebilde 1. izziņas līmenis zema 2 p. Prot noteikt, kura teikuma daļa ir piebilde, kura – tiešā runa.
3. SK Piebilde – teikuma sākumā 1. izziņas līmenis zema 2 p. Prot lietot atbilstošas pieturzīmes tiešās runas teikumos, kur piebilde atrodas teikuma sākumā.
4. LAB Izpratne par citātu lietojumu 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Zina citātu un tiešās runas lietojumu teikumā.
5. JAUN Ka un kad lietojums palīgteikumā vai citāta piesaistē (ar izvēli) 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Prot lietot atbilstošu saikli "ka" un apstākļa vārdu "kad" saliktā pakārtotā teikumā.
6. JAUN/LAB Pieturzīmes teikumos ar citātiem 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Lieto atbilstošas pieturzīmes teikumos ar iesaistītu citātu. (3.1.8.)
7. JAUN Pareizs pieturzīmju lietojums teikumā ar citātu 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Zina pieturzīmju lietojumu teikumā ar citātu.
8. SK Uzruna, uzrunas grupa 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Prot likt pieturzīmes teikumos ar uzrunu vai uzrunas grupu.
9. SK Uzruna tiešās runas teikumos 2. izziņas līmenis vidēja 4 p. Zina pieturzīmju lietojumu tiešās runas teikumos ar uzrunu un uzrunas grupu.
10. SK Pieturzīmes teikumos ar tiešo runu I 2. izziņas līmenis vidēja 3 p. Zina pieturzīmju lietojumu teikumos ar tiešo runu. Prot noteikt kļūdas veidu.
11. SK Tiešās runas lietojums 2. izziņas līmenis vidēja 4 p. Zina pieturzīmju lietojumu teikumos ar tiešo runu.
12. SK Tiešās runas teikumi ar uzrunu vai uzrunas grupu 3. izziņas līmenis augsta 3 p. Prot noteikt pareizu pieturzīmju lietojumu teikumos ar tiešo runu un uzrunu.
13. SK Uzruna tiešās runas teikumos II 3. izziņas līmenis augsta 5 p. Zina pieturzīmju lietojumu tiešās runas teikumos ar uzrunu un uzrunas grupu.
14. CE 24 1. daļa. 7. uzdevums. Pēdiņu lietojums 2. izziņas līmenis vidēja 2 p. Zina pēdiņu lietojumu, prot to izmantot dažādu sintaktisko konstrukciju atdalīšanai.

Papildu uzdevumi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. SK Tiešā runa Citi zema 1 p. Prot atrast piebildei atbilstošu tiešās runas daļu.
2. SK Pieturzīmes teikumos ar tiešo runu Citi vidēja 2 p. Zina pieturzīmju lietojumu teikumos ar tiešo runu.
3. SK Pieturzīmju lietojums teikumos ar citātiem Citi augsta 2 p. Zina pieturzīmju lietojumu teikumos ar citātiem.

Testi

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Citāta iesaiste teikumā, pieturzīmju lietojums. Citāts kā tiešā runa, kā palīgteikums. Uzruna 00:20:00 vidēja 13 p. Lieto atbilstošas pieturzīmes teikumos ar iesaistītu citātu. (3.1.8.) Izprot citātu iesaistīšanu tekstā. Ievēro citēšanas kultūru. Pēta citātu lietojumu tekstos. (3.1.7.) Iesaista tekstā teikumus ar tiešo runu. (3.1.7.) Lieto atbilstošas pieturzīmes teikumos ar tiešo runu.(3.1.8.)

Mājasdarbu testi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Citas personas runas un domu atspoguļojums valodā. Tiešā runa. Uzruna. Citāts 00:40:00 vidēja 31 p. Izprot citātu iesaistīšanu tekstā. Ievēro citēšanas kultūru. Zina citātu lietojumu tekstos. (3.1.7.) Lieto atbilstošas pieturzīmes teikumos ar iesaistītu citātu. (3.1.8.) Iesaista tekstā teikumus ar tiešo runu un uzrunu. (3.1.7.) Lieto atbilstošas pieturzīmes teikumos ar tiešo runu.(3.1.8.)