Neviena saziņas forma nevar iztikt bez uzrunas vai uzrunas grupas kontsrukcijas lietojuma.
Uzruna. Uzrunas grupa
Uzruna ir lokāms vārds vokatīvā, ar kuru kāds tiek uzrunāts. Tā var atrasties teikuma sākumā, vidū vai beigās, no pārējā teikuma to atdala ar komatu.
Piemērs:
Jānīt! Mārci! Ieva!
Uzrunas grupa veidojas, ja uzrunu paskaidro kāds patstāvīgs vārds vai vairāki vārdi. 
Uzrunas un uzrunas grupas lietojums teikumā vienmēr ir saistīts ar interpunkcijas  normu lietojumu atkarībā no šīs konstrukcijas novietojuma teikumā: sākumā, starp teikuma vārdiem vai beigās.
Piemērs:
Mīļā meita, atnes man glāzi ūdens! Atnes man, mīļā meita, glāzi ūdens! Atnes man glāzi ūdens, mīļā meita
Vairāk par uzrunas un uzrunas grupas lietojumu vari atkārtot jau mācīto!
Uzrunas un uzrunas grupas lietojums bieži ir saistīts ar tiešās runas teikumu lietojumu, tāpēc der atkārtot interpunkcijas normas tiešās runas teikumos.
 
YCUZD_240416_6197_tiešā runa.svg
 
Darbības vārda gramatiskās kategorijas raksturo kā darāmā un ciešamā kārta, tā arī 5 izteiksmes.
Par darbības vārda kārtām atkārto mācīto 7.klasē!
Atkārto darbības vārda izteiksmes, kas apgūtas 7.klasē: īstenības, vajadzības, vēlējuma izteiksmes, kā arī pavēles un atstāstījuma izteiksmes!
 
Pārskats par visu 5 darbības vārdu izteiksmju darāmās kārtas vienkāršo un salikto laiku formām, darbības vārda uzdevumu un izteiksmju rādītājiem visās 3 konjugācijās
 
YCUZD2506117369tabuladarāmākārta.svg
 
Pārskats par visu 5 darbības vārdu izteiksmju ciešamās kārtas vienkāršo un salikto laiku formām, darbības vārda uzdevumu un izteiksmju rādītājiem visās 3 konjugācijās
 
YCUZD2506117369tabulaciešamākārta.svg

Valodas vēstures pētnieki konstatējuši, ka latviešu valodā senākās izteiksmes ir īstenības izteiksme un pavēles izteiksmes otrās personas formas vienskaitlī un daudzskaitlī.