Uzdevums:

3p.
Iepazīsties ar tekstu, atbildi uz jautājumiem par to!
 
Latvijas arhitektūras vēsturē nozīmīgākais posms ir 19.gadsimta beigas un 20.gadsimta sākums. Bet pārmaiņu sākums bija 19.gadsimta piecdesmitie gadi, kad tika nojaukti Vecrīgas aizsargvaļņi, cietokšņa grāvis - pārbūvēts par pilsētas kanālu. No bijušo vaļņu zemes uzbēra Bastejkalnu, vaļņu vietā - izveidoja plašu apzaļumotu zonu. Rīga ātrā laikā kļuva par vienu no skaistākajām Eiropas dārzu un parku pilsētām. Kanālmalas zaļumu joslā bija paredzēts celt brīvi stāvošas ēkas - pilsētas teātri, ģimnāziju, administratīvās un kultūras iestādes, dzelzceļa staciju. Līdz 19.gadsimta beigām tika apbūvēti visi bulvāri un savienojošās ielas, - arī ar moderniem dzīvokļu namiem, kuros izbūvēja 6 - 11 istabu dzīvokļus, istabas bija plašas un gaišas. Kā vienu no pirmajiem uzcēla Rīgas pilsētas Vācu teātri (tagad - Nacionālā opera) - neoklasicisma stilā. Kā pirmā tagadējā Raiņa bulvārī tika uzcelta Politehnikuma ēka, tagad - Latvijas Universitāte, būvēta neoromānikas formās. Gotikas tradīcijas iedzīvināja vecajā Ģertrūdes baznīcā, Rīgas Lielās ģildes un Mazās ģildes ēkās. Vidzemes bruņniecības, tagadējam - Saeimas namam izvēlējās renesanses cienīgās formas. Pārmaiņas ēku stila izvēlē ienesa 19.gadsimta beigās radītais jaunais stils - jūgendstils.
 
1.Kura ir Rīgas senākā augstskola? 
Izvēlies un atzīmē pareizo atbildi!
2. Kā sauca muižnieku - "bruņinieku" izveidoto pārvaldes institūciju, kuras sanāksmēm uzcēla namu? Atbildi, ievērojot pareizrakstību, lietojot nominatīva locījumu!  
 
3. Kāda pielietojuma ēkas tika celtas jaunajā apbūves telpā? 
Atbildi, ievērojot pareizrakstības likumus, raksti vienu pareizo atbildi vienskaitļa nominatīvā!
  
 
Atsauce:
Latvijas kultūras vēsture/ Austra Avotiņa, Daina Blūma, Asja Līdaka u.c. - Rīga: Zvaigzne ABC, 2003. - 507 lpp. Izmantotā literatūra: 60. - 370.lpp.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!