Baltijas valstis (Baltija) Latvija, Lietuva un Igaunija ir trīs Eiropas Savienības valstis Baltijas jūras austrumu piekrastē.
Ziemeļvalstis ir reģions Ziemeļeiropā un Ziemeļamerikā, ko veido Dānija, Islande jeb Īslande, Norvēģija, Somija un Zviedrija, kā arī šo valstu autonomās teritorijas – Fēru salas, Grenlande un Ālandu salas.
Norādot Ziemeļvalstu reģionu, bieži tiek izmantots jēdziens Skandināvija, taču tā patiesībā ietver tikai noteiktu daļu no Ziemeļvalstīm – visbiežāk Dāniju, Norvēģiju un Zviedriju.
 
Baltijas valstu teritorija kartē un valstu karogi:
 
karte_karogi1.png
 
Latvija – karmīnsarkans ar horizontālu baltu svītru vidusdaļā proporcijās 2:1:2.
Lietuva – trīs vienāda platuma horizontālas joslas – augšējā dzeltena, vidū zaļa, apakšējā sarkana.
Igaunija – trīs vienāda platuma horizontālas joslas – augšējā zila, vidū melna, apakšējā balta.
 
Ziemeļvalstu teritorija kartē un valstu karogi:
 
Asset 1.png
 
Norvēģija – sarkanā fonā ar baltu apvilkts zils skandināvu krusts, kura vertikālā daļa atrodas tuvāk masta daļai.
Zviedrija – zilā fonā dzeltens skandināvu krusts, kura vertikālā daļa atrodas tuvāk masta daļai.
Somija – baltā fonā zils skandināvu krusts, kura vertikālā daļa atrodas tuvāk masta daļai.
Dānija – sarkanā fonā balts skandināvu krusts, kura vertikālā daļa atrodas tuvāk masta daļai.
Islande – zilā fonā balts skandināvu krusts, kura iekšpusē ir nedaudz mazāks sarkans krusts, kura vertikālā daļa atrodas tuvāk masta daļai.
Fēru salas – baltā fonā zils skandināvu krusts, kura iekšpusē ir nedaudz mazāks sarkans krusts, kura vertikālā daļa atrodas tuvāk masta daļai.
 
Baltijas valstis
Latvija – galvaspilsēta ir Rīga. Rīgas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma sarakstā un ir ievērojams ar jūgendstila arhitektūru. Latvija sastāv no četriem novadiem: Kurzeme, Zemgale, Latgale un Vidzeme.
Lietuva – galvaspilsēta ir Viļņa. Viļņas vecpilsēta iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā. Lietuvu var iedalīt četros novados: Augštaitija, Dzūkija, Žemaitija un Suvalkija. Nozīmīgākais komponists un arī talantīgs mākslinieks ir Mikalojs Konstantīns Čurļonis (1875 – 1911).
Igaunija – galvaspilsēta ir Tallina (agrāk – Rēvele). Tallinas vēsturiskais centrs ir iekļauts UNESCO pasaules kultūras mantojuma sarakstā. Nozīmīgākie komponisti ir Veljo Tormiss (1930 – 2017) un Arvo Perts (1935).
 
Ziemeļvalstis
Norvēģija - galvaspilsēta ir Oslo. Norvēģija ir Eiropas piektā lielākā valsts. Nozīmīgākais komponists ir Edvards Grīgs.
Zviedrija (oficiāli Zviedrijas Karaliste) – galvaspilsēta ir Stokholma. Zviedrijai pieder divas lielas salas Baltijas jūrā - Gotlande un Ēlande.
Somija - galvaspilsēta ir Helsinki. Somija ir viena no lielākajām valstīm Eiropas Savienībā. Nozīmīgākais komponists ir Jans Sibēliuss (1865 – 1957).
Dānija - galvaspilsēta ir Kopenhāgena. Dānija ir daļa no Dānijas Karalistes. Pārējās divas daļas ir Grenlande un Fēru salas.
Islande - galvaspilsēta ir Reikjavīka. Islande ir salu valsts.