Uzdevums:

2p.
Padomju okupācijas laikā viens no primārajiem uzdevumiem bija vēstures pārrakstīšana, tāpēc skolu mācību programmās iekļautā vēstures kursa saturs bija tāds, kāds izdevīgs padomju propagandai - jaunatne bija jāaudzina par padomju režīma patriotiem.
 
Rūpīgi izlasi vēstures avotu! Lasi jautājumus par tekstu un izvēlies pareizās atbildes!
  
1. jautājums:
Kura Latvijas valdība vēstures avotā apzīmēta ar jēdzienu "fašistiskā"?
Atbilde:
 
2. jautājums:
Kādi nepatiesi apgalvojumi - vēstures falsificējumi atrodami tekstā?
Uzmanību! Ir divas pareizas atbildes!
Atbilde:
 
Teksts:
"1939. gadā Baltijas valstīs pie varas bija fašistiskās valdības. Padomju valdībai bija jāveic steidzami pasākumi, lai nodrošinātu mūsu robežu drošību Baltijā, sevišķi, paplašinoties hitleriskajai agresijai Eiropā.
Padomju valdība piedāvāja Lietuvai, Latvijai un Igaunijai noslēgt palīdzības līgumus, un (...) tautas masas valdības piespieda tos pieņemt. Bet prese un radio šajās valstīs nepārtraukti propagandēja pretpadomju idejas, vairākās vietās notika uzbrukumi padomju garnizoniem, kas bija izvietoti šajās valstīs. Tas raisīja Baltijas darbaļaužu naidu un protestus, jo tie uzskatīja, ka tikai Padomju Savienība var garantēt viņu drošību pret vācu agresiju.(...) Visā Baltijā sākās atklāti pret valdību vērsti nemieri, šo valstu tautas masas gāza fašistiskos režīmus (...)"
(No mācību grāmatas "PSRS vēsture (1938. - 1978.) vidusskolai", izdota 1979. gadā)
 
Atsauce:
PSRS vēsture. Mācību grāmata 11. klasei./ M. Kima red. - Rīga: Zvaigzne, 1979., 252. lpp.
Latvijas vēsture pamatskolai 4./ Jura Goldmaņa red. - Rīga: Zvaigzne ABC, 2015., 151 lpp.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!