Uzdevums:

2p.
Izlasi avota tekstu!
Izvēlies pareizās atbildes uz jautājumiem par tekstu!
 
Avots:
No valdības manifesta, 1934.gada 16.maijs
"Pilsoņi! Apzinādamies savu atbildību tautas un vēstures priekšā, valdība atzinusi par nepieciešamu izsludināt izņēmuma stāvokli visā valstī un spert ārkārtējus soļus valsts iekšējās kārtības sargāšanai. (...)
Politisko partiju ķildas un visāda veida patvaļība laupīja tautai ne tikai uzticību pret saviem vēlētiem pārstāvjiem, bet pat ticību grūtību pārvarēšanai(...). Plašās aprindās, un it sevišķi jaunatnē auga īgnums un sašutums pret tautas vēlēto Saeimu, pret politiskām partijām. Radās šaubas par valsts drošību un pastāvēšanu. Pārspīlētie valsts un pašvaldību budžeti, izsīkušie valsts līdzekļi, sabrukušais eksports, niecīgās valūtas rezerves, sabrukums saimnieciskos apgrozījumos - visas šīs parādības labojamas tikai ar stipru, vienotu gribu un savstarpēju uzticību darbā. (...)
Mūsu rīcība nav vērsta pret Latvijas demokrātiju, viņa grib panākt, lai partiju cīņas nenomāktu tautas veselīgo garu un tautas gribu. Valdība vēlas vienīgi iespējami drīz radīt apstākļus, kuros šis gars un šī griba var brīvi izpausties un ļaut atdzimt vienprātībai un nacionālai apziņai, kas (...) dos mums vienotu, stipru un laimīgu Latviju (...), kur pacelsies vispārējā labklājība un uzziedēs mūsu nacionālā, latviskā kultūra; Latviju, kur uzgavilēs latviskais un būs zudis svešais (...)
Ministru prezidents K.Ulmanis
Kara ministrs ģen. J.Balodis"
 
1. Jautājums:
Ar ko tiek pamatota apvērsuma nepieciešamība?
 
Atbilde: 
 
2. Jautājums:
Kuru Latvijas sabiedrības grupu intereses Manifesta autori nav ņēmuši vērā?
 
 Atbilde: 
 
Atsauce:
Latvijas vēsture 20.gadsimts./ Daina Bleiere, Igvars Butulis, Inesis Feldmanis u.c. - Rīga: Jumava, 2005., 443 lpp.
Vēsture vidusskolai III. Valdis Klišāns. - Rīga: Zvaigzne ABC, 2005., 155 lpp.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!