Uzdevums:

2p.
Izlasi tekstu! Izvēlies pareizo atbildi uz jautājumu!
 
Jautājums:
Kā autore komentē mūsdienu cilvēku aizbraukšanu no Latvijas?
 
Atbilde:
 
Papildjautājums:
Ko aizbraucēji, kā tev šķiet, varētu darīt, lai nezaudētu latviskumu?
Pirms izvēlies atbildi, izvērtē, cik reāli iespējams, vēlams ieteikums tas ir!
 
Atbilde:
 
 
Laima Muktupāvela „Īrijieši – mūsējie – latvieši”
 
„Viesdarbos Rietumeiropā ir vairāk kā 50 000 mūsējo. Īrijā vien – vairāk kā 30 000 īrijiešu. Tāda ir sausā statistika. Eiropas miljonu tautas upē tas izrādījies viens piliens. Taču mums, Latvijai, tas ir ievērojams skaitlis. Tā ir gandrīz trešdaļa mūsu tautas, kas ceļ citu valstu ekonomiku (...) Cik tautiešiem vēl ir jāaizbrauc no Latvijas, lai to pamanītu tie, kuriem par savējiem ļaudīm taču jādomā?
 
  (...) Grūtas ir pirmās piecas dienas, tad vēl jāiztur pirmie trīs mēneši, bet pēc tam viesstrādnieks iedzīvojas. Apaug ar mantām, kuras Latvijā nav atļāvies iegādāties, sāk ceļot. Sāk redzēt, cik patiesībā dzīve ir viegla, ja tev ir darbs un nauda. Rodas sajūta, ka beidzot tu esi cilvēks. Te, Latvijā, ar šādu sajūtu dzīvo pavisam neliels iedzīvotāju skaits. Tā konstatējuši sociologi un demogrāfi.”
 
Atsauce:
Latvijas vēsture pamatskolai./ Skaidrīte Goldmane, Aija. Kļaviņa, Inese Misāne, u.c.- Rīga: Zvaigzne ABC, 2011., 103. lpp.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!