Izlasi informācijas avotu!
Lasi jautājumu, nosaki un atzīmē pareizās atbildes!
 
Kura no varām apcietināja un tiesāja LCP dalībniekus pēc kara?
Teksts: 
Vēsturnieks Dzintars Ērglis par padomju laikā arestētajiem LCP dalībniekiem (2007)
Gandrīz visi arestētie organizācijas dalībnieki bija latvieši, vairākumā no 22 līdz 40 gadus veci vīrieši, aptuveni vienādā skaitā gan neprecējušies, gan ģimenes cilvēki, labi izglītoti, visdažādāko profesiju pārstāvji, lielākā daļa dzīvojusi Rīgā, Ventspilī un Ziemeļkurzemes piekrastes pagastos.
Plašākie aresti notika 1945.-1947. gadā, arestētos tiesāja dažādi kara tribunāli un PSRS Valsts drošības ministrijas Sevišķā apspriede, piespriestie sodi bija bargi – gandrīz katrs trešais notiesāts uz 25 gadiem ieslodzījumā.
Apzināto padomju režīma arestēto LCP dalībnieku un atbalstītāju sociālā sastāva analīze pierāda, ka tie pārsvarā bijuši (...) Latvijas iedzīvotāji, kuri neatkarīgās Latvijas Republikas laikā nekādus augstus politiskos amatus neieņēma. Tieši šādi Latvijas pilsoņi abu totalitāro okupācijas varu apstākļos, iesaistoties organizācijā vai arī atbalstot tās dalībniekus, cīnījās par savas valsts neatkarības atjaunošanu.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!