Izlasi tekstu!
Ja teksts atbilst īsā raksta jeb viedokļa pazīmēm, ieraksti atbildes laukā x!
Ja teksts neatbilst minētajām pazīmēm, tad atstāj atbildes lauku tukšu!
  
 
Sen lolotu Dailes teātra ieceri ir īstenojis režisors Arnis Ozols - noslēpumainais grāfs Monte Kristo mīl un atriebj divu aktieru veidolā - Egons Dombrovskis spēlē Edmonu Dantesu jaunībā, bet Harijs Spanovskis - galveno varoni brieduma gados. Viens no būtiskākajiem jautājumiem tajā ir: vai atriebt ir Dieva nolikts liktenis vai paša cilvēka izraudzīts ceļš...

Kad intrigas izjauc ne tikai jaunā jūrnieka Edmona kāzas ar daiļo Mersedesi, bet arī noved to cietumā, viņš tur sastop citu ieslodzīto -Fariu, kas izstāsta viņam par lieliem dārgumiem Monte Kristo salā. Bagātības Edmonam dod iespēju atgriezties pie tiem, kas savulaik viņu nodevuši. No vienas puses - viņu vada īsteni romantiski dziņa pēc taisnīguma, no otras - vajā paša atriebēja dvēseles nemiers, atdarot.

Izrādās, ka Aleksandrs Dimā par Monte Kristo salas eksistenci uzzinājis, būdams kādā izbraucienā kopā ar princi Napoleonu, un nolēmis, ka tās nosaukums būs ietverts jaunā romāna nosaukumā. Tikai vēlāk, meklēdams sižetu, izpētījis kādu Parīzes policijas arhivāra grāmatu un atradis tajā aprakstu "Briljants un atriebība", kas tad arī bijis impulss tik slavenā romāna tapšanai. Tādējādi 1844. gads izvērtās par ārkārtīgi nozīmīgu A.Dimā daiļradē - ar laikraksta palīdzību lasītāji jau iepazina "Trīs musketierus", kad parādījās arī "Grāfa Monte Kristo" publikācijas.

 
 
 
Uzraksti pamatojumu savam viedoklim un salīdzini to ar risinājuma soļos minēto!
  
Atsauce:
Domraksti un citi skolēnu domu raksti/Mārīte Milzere. -Rīga: Zvaigzne ABC, 2003. –162 lpp.: il. - izmantotā literatūra: 150. lpp.
http://www.dailesteatris.lv/index.php?1&137&view=view-show&show_id=4
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!