Lasi viedokļus par runas kultūru!
Liene
Pieaugušie grib, lai mēs skaisti runājam. Mums iesaka, kā drīkst un kā nedrīkst runāt, kādus vārdus lietot un kādus nelietot, bet ikdienas runā tas vienkārši nav iespējams, jo vārdi sprūk laukā paši no sevis. Kā lai aizšauj roku mutei priekšā, kad vārds jau veļas pār lūpām?
 
Dzintars
Nesaprotu, kāpēc visi tā runā par dzeju un saka- skaisti runā tikai dzejnieki. Ne mana mamma, ne tēvs dzejoļus neraksta, bet viņi nudien nerunā tā, kā mēs, un man allaž atgādina, ka ir vārdi, kurus nevajadzētu lietot, ja nesaproti to nozīmi. Viņi iebilst arī pret atsevišķu svešvārdu un skolēnu žargona lietošanu.
 
Ivars
Nu jā, visi jau grib, lai mēs runājam skaisti, bet neaizmirst, ka neesam dzejnieki. Mēs vienkārši runājam tā, kā runājam, un nemaz tā skaisti nevaram, jo tad mūsu runa vairs nebūs īsta un skolā būs dzejnieki vien.
 
Zinta
Es vakar biju Rīgā Dzejas dienu atklāšanas pasākumā. Ļoti skaisti. Agrāk nebiju pat domājusi, ka dzeja saista tik daudzus cilvēkus. Pārsteidzoši, ka klausītāju vidū bija ļoti daudz jauniešu, arī mani vienaudži. Es domāju- mums tikai šķiet, ka skaisti runāt ir kauns. Nav nemaz jābūt dzejniekam, lai kontrolētu savu runu. Vienkārši jāatsakās no tām kroplībām, ko lietojam ikdienā.
 
Tukšajos laukumos ieraksti pareizo skolēna vārdu!
 uzskata, ka runāt skaisti nav kauns.  domā, ka runāt skaisti var tikai dzejnieki.  vecāki iebilst, ja lieto žargonvārdus un vārdus, kuru nozīmi pats nesaprot.  ir neziņā, kā lai aizšauj roku mutei priekšā, ja vārds jau izskan.
 
Atzīmē atbildes!
Visi viedokļi ir:
 
To galvenā doma ir:
 
Kā lasītajos viedokļos jaunieši skaidro vārdus "pareizi un skaisti runāt"?
 
Atzīmē to apgalvojumu, kurā raksturota uzdevumā minētā saziņas situācija!
 
Atzīmē apgalvojumu, kurš raksturo runātāja kultūru!
 
Atzīmē apgalvojumu, kurš raksturo pozitīvu klausītāja kultūru!
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!