18.
maijā
Eksāmens LATVIEŠU VALODĀ 12. KLASEI
Trenējies ŠEIT!

Uzdevums:

2p.
Atrodi noteiktos vietniekvārdus un izraksti tos! 
  
.. . Un tā mēs abi ar vagām normalī gan, bet barons paliek ceļmalā pie arumiem stāvot un gaida mūs atarot. Mēs izdzenam vagu, iemejam arklus un steidzamies tam iekost rokā, bet viņš tev tāds pūcīgs vien un izprašņā mūs smalki, kas mēs tādi un no kurienes. Un tavu nedienu! Sāk vien viņš tēvam ar niedru vazāt pa muguru! Tēvs vaimanā un lūdzas par mani, ka šis jau esot izmācījies un izrādījies visādi, bet es vēl nejēga pusaudzis, priekš arkla par vieglu. Tā tik barons sāk brēkt: "Turi muti! Tu pats esi nejēga! Mācies tu no dēla strādāt. . . paskat, cik smuki viņš noaris savu gabalu, ka bez brillēm vari atšķirt vagu no vagas, bet tev zeme ne arta, ne nearta, tāda viņa vienā pusē arklam, tāda otrā ... kauns tev, vecam krancim, ka pats art neproti, bet vainu griez uz dēla ..." — un barons vico atkal, elpu atsarāvis.
(Zeiboltu Jēkabs "Barons Bunduls")
 
 
Sviesta kulšana parasti notika pusdienās, un abas meitas ņēmās ap to mazgādamas un sālīdamas. Katra diena te auga ar sauli, ikkatra diena deva vēl nebijušu: ābeļu, ķiršu, zemeņu ziedi solīja brīnišķu vasaru, bagātu rudeni.
 
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!