13.
maijā
Eksāmens KRIEVU VALODĀ 12.KLASEI
Trenējies ŠEIT!

Uzdevums:

2p.
Nosaki tekstu veidu - tēlaini vēstījošais vai informatīvi vēstījošais!
 
  1. Pārtikas produktu cenas pieauga vidēji par 1,8%. Pieaugums daļēji ir saistīts gan ar augošajām ražošanas izmaksām, ko ietekmē straujais naftas produktu cenu kāpums pasaulē, gan arī augstais pasaules pārtikas cenu līmenis. Pēc Apvienoto Nāciju pārtikas un zemkopības organizācijas datiem, februārī, salīdzinot ar janvāri, pārtikas cenas pasaulē pieauga vidēji par 2,2%, sasniedzot jaunu vēsturisko rekordu, norāda FM. (www.diena.lv)

     
  2. Viņa radītais īgņa detektīvs Brenners, kuru abās filmās tēlo austriešu kabarē zvaigzne Jozefs Haders, jau ir ieguvis ekrāna vaibstus un kuplu fanu pulciņu, turklāt ne tikai lasošās tautas, bet arī literatūras gardēžu vidū. Tautai Hāsa darbi tīk, jo varoņi sarunājas tajā vācu mēlē, ko mūslaikos lieto ikdienas valodā, savukārt gardēži priecājas par rakstības stilu, vārdu spēlēm un stāstījuma manieri. Latviskajā tulkojumā pie tā visa jauki ir piestrādājis Ilmārs Zvirgzds, un jācer, ka Silentium panākumi ļaus arī vāciski nelasošajiem baudīt vēl citus Hāsa darbus. Galu galā savās mājās Volfu Hāsu slavē gan lasītāji, gan kritiķi. (www.diena.lv)
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!