Uzdevums:

2p.
Nosaki doto tekstu veidu - tēlaini aprakstošais  vai informatīvi aprakstošais teksts!
 
  1. Ezers nakti elpo kā laimīgs cilvēks dziļā, veselīgā miegā – mierīgi, rāmi un bezrūpīgi. Bezvējš, klusums, kuru iztraucē tikai reti naktsputnu radīti trokšņi, un tikko samanāma virmojoša sudrabpelēka virsma liecinot par mūžīgu ieelpu un izelpu. (I. Brauere par Alaukstu)

     
  2. Barselona un Gaudi ir sinonīmi. Antonio Gaudi ir ne tikai slavenākais no modernisma arhitektiem, bet viņa darbi ir arī Barselonas simbols. Kad 1878. gadā viņš ieguva arhitekta diplomu, toreizējais Barselonas Arhitektūras koledžas direktors esot teicis: "Mēs esam izsnieguši diplomu trakajam vai ģēnijam - laiks rādīs, kurš no abiem viņš ir." Ēku, kurā šobrīd atrodas Gaudi muzejs, un, kas bija viņa mājas no 1906. līdz 1926. gadam, arhitekts savulaik uzcēla pats. Gaudi stila kulminācija, protams, ir leģendārā "La Sagrada Familia", taču "Gaudi tūrisma" esence ietver arī slaveno "Casa Batllo", kuru Gaudi reiz radīja kā ģimenes māju vietējam tekstila baronam. Arī "Casa Mila" jeb "La Pedrera", kura iekļauta arī UNESCO mantojuma sarakstā. (www.delfi.lv)
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!