Uzdevums:

1p.
Izlasi diskusijas dalībnieku viedokļus!
   
 1. Skolas padomē izskanēja priekšlikuma apdomāt ideju par skolas formām. Manuprāt, ideja ir apdomājama, bet domāšana jāsāk no citas puses – kāpēc šī skolas forma ir nepieciešama? Vai skolas forma, pirmkārt, motivēs skolēnu mācībām? Otrkārt, cik liela saistība ar skolas formu ir disciplīnai? Un vai skolas forma tiešām spēj radīt vienlīdzības izjūtu visiem skolēniem?
   
 2. Mūsdienīga skolas forma nepieciešama nevis disciplīnas uzlabošanai vai sekmju paaugstināšanai, bet patriotisma un vienotības audzināšanai. Ideāli būtu, ja arī skolotājiem būtu formas. Tikai jāmāk izskaidrot, ka mēs, skola, esam kā otra ģimene. Mēs palīdzam augt un izglītoties. Vai 1. septembris ar skolas karogu, himnu un vienādām formām nav kā starta šāviens labam mācību gadam?
   
 3. Nezinu, kā skolas forma ietekmē skolēnus skolā, bet ārpus tās tieši skolas forma pastāsta, no kuras skolas nāk tie skaļi klaigājošie pusaudži, kas nedod vietu tramvajā vecām tantiņām un skaļā balsī aprunā savus draugus un nedraugus.
  Skolas forma arī pastāsta par konkrētās skolas skolotāju un vecāku gaumi. Reizēm šis stāsts nav glaimojošs.
  Vai skolas forma pastāsta arī par pašu skolēnu? Jā, protams, tas ir stāsts gan par attieksmi pret apģērbu, gan dzīvesveidu, gan sociālo stāvokli.
  Jautājums tikai, vai šis ir tas būtiskākais stāsts, ko mēs gribētu izstāstīt cilvēkiem sev līdzās.

   
Atzīmē precīzāko diskusijas tematu!
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!