22. maijs - ANGĻU VALODA
EKSĀMENS 9. KLASEI
Uzstājoties ar publisko runu un veidojot saziņu, ir svarīgi ievērot runas kultūru.
Lasi jauniešu viedokļus par to!
 
Liene: Pieaugušie grib, lai mēs skaisti runājam. Mums iesaka, kā drīkst un kā nedrīkst runāt, kādus vārdus lietot un kādus nelietot, bet ikdienas runā tas vienkārši nav iespējams, jo vārdi sprūk laukā paši no sevis. Kā lai aizšauj roku mutei priekšā, kad vārds jau veļas pār lūpām?
Dzintars: Nesaprotu, kāpēc visi tā runā par dzeju un saka - skaisti runā tikai dzejnieki. Ne mana mamma, ne tēvs dzejoļus neraksta, bet viņi nudien nerunā tā, kā mēs, un man allaž atgādina, ka ir vārdi, kurus nevajadzētu lietot, ja nesaproti to nozīmi. Viņi iebilst arī pret atsevišķu svešvārdu un skolēnu žargona lietošanu.
Gatis: Visi tik grib, lai mēs runājam skaisti, bet neaizmirst, ka neesam dzejnieki. Mēs vienkārši runājam tā, kā runājam, un nemaz tā skaisti nevaram, jo tad mūsu runa vairs nebūs īsta un skolā būs dzejnieki vien.
Elīna: Es vakar biju Rīgā Dzejas dienu atklāšanas pasākumā. Ļoti skaisti. Agrāk nebiju pat domājusi, ka dzeja saista tik daudzus cilvēkus. Pārsteidzoši, ka klausītāju vidū bija ļoti daudz jauniešu, arī mani vienaudži. Es domāju - mums tikai šķiet, ka skaisti runāt ir kauns. Nav nemaz jābūt dzejniekam, lai kontrolētu savu runu. Vienkārši jāatsakās no tām kroplībām, ko lietojam ikdienā. 
 
Atzīmē atbilstošās atbildes!  
1. Šie viedokļi ir:
 
2. To galvenā doma:
 
3. Kā jaunieši skaidro vārdus "pareizi un skaisti runāt"? Tas ir:
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!