Izlasi latviešu tautas teikas! Atrodi un izraksti no teksta norādītos teikumus!
Ievēro teikumu pareizrakstību!
 
1.
Knišļi maisā.
Starks bijis Dievam par rokas puisi. Dievs bijis vienreiz saķēris visus mūdžus, iebāzis maisā un devis starkam, lai tos nes uz dīķi slīcināt. Maisu uz dīķi nesot, starks dzirdējis, ka tur kas čīkst un čēkst. Maisu pie dīķa nonesis, starks aiz lielas ziņkārības nevarēja nociesties nepaskatījies, kas maisā atrodas. Tikdrīz, kā viņš maisu attaisīja, izlīda no tā visi tur ieslodzītie mūdži, kā vardes, čūskas un citi. Starks aizgājis ar tukšu maisu pie Dieva atpakaļ. Izdzirdis starka nedarbu, Dievs teicis: «Tādēļ ka tu esi bijis tik ziņkārīgs, še tev šie sarkanie zābaki un ej nu salasīt visus palaistos mūdžus!» No tā laika starkam garas, sarkanas kājas un viņš lasa vardes, čūskas, kuras tam nekā nekaitē.
 
Izraksti teikumu, kurā pastāstīts, kas izlīda no maisa.
 
2.
Zivis.
Vecos laikos Dievam gadījies braukt gar kādu ezeru. Tur pašlaik nērsuši plauži un sataisījuši ezermalā tādu troksni, ka Dieva zirgi sabijušies un sākuši trakot, pie kam pats Dievs izkritis no ratiem. Par to Dievs palicis dusmīgs. Viņš nolauzis egles zaru un ar to sācis pērt zivis. Skujas izlīdušas cauri zivju ādai un tur pārvērtušās par asakām. Tāpēc zivim tagad daudz asaku.
 
Izraksti to teikumu, kurā pastāstīts, ar ko Dievs pēris zivis.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!