Zinātkārais Pēcis ņēma \(2\) būvmateriālu veikalā iegādātas skrūves \(I\) un \(II\) un iemērca tās atšķaidītā slāpekļskābē, reakcijas maisījumu maisot ar magnētisko maisītāju. Notiekošās ķīmiskās reakcijas laikā Pēcis mērīja metālu koncentrāciju reakcijas maisījumā, katrai no skrūvēm iegūstot metāla jonu koncentrācijas atkarību no laika.
\(I\) skrūve saturēja metālus \(A\) un \(B\), un šķīstot sākotnēji palielinājās tikai \(A\) koncentrācija, taču pēc \(20\) minūtēm tā sasniedza konstantu vērtību, kamēr līdz ar šo pašu brīdi sāka augt \(B\) koncentrācija, skatīt attēlā. \(II\) skrūve turpretī saturēja metālus \(A\) un \(C\), un to koncentrācija šķīstot visu laiku vienmērīgi lineāri auga, skatīt attēlā.
 
1211_1.svg
 
\(A\) ir sudrabaini pelēcīgs amfotērs metāls, kura oksidēšanās pakāpe tikpat kā visos savienojumos ir \(+2\). \(B\) ir sudrabbalts rūpniecībā ļoti plaši lietots metāls, no kā izgatavo ļoti plaši lietotus sakausējumus ar oglekli, un tas ir otrs izplatītākais metāls zemes garozā. \(C\) ir sarkanbrūns plaši izmantots metāls, kura joni šķīdumu krāso zilā krāsā.
Kas ir metāli \(A\), \(B\) un \(C\)?
Uzraksti metālu ķīmiskās formulas!
  
\(A\)
\(B\)
\(C\)
 
Atsauce:
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!