Uzdevums:

3p.
5. uzdevums. Homeopātisko preparātu ķīmija. 31. jautājums
Zināms, ka homeopātisko preparātu pagatavošanā bez dažādu augu valsts un dzīvnieku valsts produktu izmantošanas izmanto arī minerālus. Lai attiecīgais augs vai minerāls taptu par homeopātisko preparātu, to sākotnējās spirta tinktūras tiek vairākus desmitus un simtus reižu atšķaidītas un sakratītas. Homeopātiskajos preparātos sastopamas arī tīrā veidā toksiskas vielas, kas lielā atšķaidījuma dēļ cilvēkiem faktiski vairs nav kaitīgas. Tā piemēram, kādu deguna pilienu sastāvā ir savienojums \(\mathrm{A}\), savukārt dažādām ādas un gļotādas saslimšanām lieto savienojumu \(\mathrm{B}\).

\(\mathrm{A}\) ir binārs savienojums. Viens no to veidojošajiem elementiem pastāv cietas vienkāršas vielas \(\mathrm{C}\) veidā, kuras tvaiki ir violetā krāsā un tos izmanto plānslāņa hromatogrammu vai pirksta nospiedumu attīstīšanā. Otrs elements \(\mathrm{D}\) ir sudrabbalts metāls ar kušanas temperatūru \(-39\ \mathrm{°C}\), un savienojumā \(\mathrm{A}\) tam ir izplatītākā oksidēšanās pakāpe.

Uzrakstiet vielu \(\mathrm{A}\), \(\mathrm{C}\) un \(\mathrm{D}\) ķīmiskās formulas!
Atbilde:
\(\mathrm{A}\)   ii
\(\mathrm{C}\)   ii
\(\mathrm{D}\)  
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!