Uzdevums:

3p.
5. uzdevums. Homeopātisko preparātu ķīmija. 32. jautājums
Zināms, ka homeopātisko preparātu pagatavošanā bez dažādu augu valsts un dzīvnieku valsts produktu izmantošanas izmanto arī minerālus. Lai attiecīgais augs vai minerāls taptu par homeopātisko preparātu, to sākotnējās spirta tinktūras tiek vairākus desmitus un simtus reižu atšķaidītas un sakratītas. Homeopātiskajos preparātos sastopamas arī tīrā veidā toksiskas vielas, kas lielā atšķaidījuma dēļ cilvēkiem faktiski vairs nav kaitīgas. Tā piemēram, kādu deguna pilienu sastāvā ir savienojums \(\mathrm{A}\), savukārt dažādām ādas un gļotādas saslimšanām lieto savienojumu \(\mathrm{B}\).
 
\(\mathrm{B}\) ir binārs savienojums, kas veidots no diviem elementiem \(\mathrm{E}\) un \(\mathrm{F}\), turklāt \(\mathrm{E}\) izplatītākā alotropā forma ir pelēcīga viela ar metālisku spīdumu, savukārt \(\mathrm{F}\) – dzeltena kristāliska viela. Savienojumā \(\mathrm{B}\) elementu \(\mathrm{F}\) un \(\mathrm{E}\) masas attiecības ir \(\mathrm{1:1,56}\).

Uzrakstiet vielu \(\mathrm{B}\), \(\mathrm{E}\) un \(\mathrm{F}\) ķīmiskās formulas!
 
Atbilde:
\(\mathrm{B}\)   iiii
\(\mathrm{E}\)  
\(\mathrm{F}\)  
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!