23. maijs - ĶĪMIJA
EKSĀMENS VIDUSSKOLAI

Satura rādītājs:

Teorija

Numurs Nosaukums Apraksts
1. Vielas molmasas aprēķināšana Iegūt prasmes noteikt vienkāršu vielu molmasu un aprēķināt savienojumu molmasu.

Uzdevumi

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Vienkāršas vielas molmasas noteikšana 1. izziņas līmenis zema 1 p. Iegūt prasmes noteikt vienkāršu vielu molmasu, izmantojot ķīmisko elementu periodisko tabulu.
2. Vienkāršas vielas molmasas aprēķināšana 1. izziņas līmenis zema 1 p. Iemācīties aprēķināt molmasu vienkāršām vielām, kuru formulā ir indekss.
3. Bināra savienojuma molmasas aprēķināšana 2. izziņas līmenis zema 1 p. Iemācīties aprēķināt bināru savienojumu molmasu.
4. Sārma, skābes vai sāls molmasas aprēķināšana 2. izziņas līmenis zema 1 p. Iemācīties aprēķināt molmasu sārmiem, skābēm un sāļiem.
5. Sārma vai sāls molmasas aprēķināšana 2. izziņas līmenis vidēja 1 p. Iemācīties aprēķināt molmasu sārmiem vai sāļiem, kuru formulās ir iekavas.
6. Kristālhidrāta molmasas aprēķināšana 2. izziņas līmenis augsta 1 p. Iemācīties aprēķināt kristālhidrāta molmasu.

Testi

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Treniņš par tēmu "Vielas molmasas aprēķināšana" 00:20:00 vidēja 4 p. Pārbauda skolnieka zināšanas par par vienkāršu un sarežģītu vielu (skābes, bāzes, sāļi, kristālhidrāti) molmasu aprēķināšanu, kā arī zināšanas par izplatītu vielu ķīmiskām formulām.

Mājasdarbu testi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Mājasdarbs par tēmu "Vielas molmasas aprēķināšana" 00:25:00 vidēja 6 p. Pārbauda skolnieka zināšanas par par vienkāršu un sarežģītu vielu (skābes, bāzes, sāļi, kristālhidrāti) molmasu aprēķināšanu, kā arī zināšanas par izplatītu vielu ķīmiskām formulām.