Datoru tipi
180px-Honeywell-Bull_DPS_7_Mainframe_BWW_March_1990.jpg     6190b.jpg

 1050701_3.gif    hp_6730b.jpg

Datorus pēc to jaudas un izmēra nosacīti var iedalīt vairākās grupās.

hp_6730b.jpg

Piezīmjdators (notebook) jeb klēpjdators ir portatīvs personālais dators ar autonomu barošanas avotu. Tā iespējas līdzinās personālā datora iespējām. Pēc savas veiktspējas portatīvie datori nedaudz atpaliek no personālajiem datoriem. Tā kā portatīvo datoru izmēri ir mazi, to projektēšana un izgatavošana ir sarežģītāka, bet specifisko sastāvdaļu dēļ cena ir gandrīz divas reizes lielāka nekā pēc jaudas līdzīgiem personālajiem datoriem. Portatīvos datorus pārsvarā izmanto cilvēki, kuriem darbā nepieciešams daudz ceļot un strādāt ar informāciju neatkarīgi no atrašanās vietas.

 

180px-Honeywell-Bull_DPS_7_Mainframe_BWW_March_1990.jpg

Lieldators (mainframe computer) ir jaudīgs dators, ko vienlaicīgi var izmantot vairāki tūkstoši lietotāju. To kā galveno datoru izmanto, piemēram, lielās organizācijās un valsts iestādēs, lai daudziem lietotājiem būtu iespējams piekļūt lielam informācijas daudzumam. Lieldatori ļauj šo informāciju centralizēti uzglabāt un vadīt. Lieldatoram nepieciešama ievērojami lielāka ātrdarbība, jauda un vieta datu glabāšanai, tāpēc tie ir ļoti dārgi. 

  6190b.jpg
Personālais dators (Personal Computer – PC) ir neliels, universāls, vienam lietotājam paredzēts dators. Tas paredzēts individuālai izmantošanai, piemēram, birojā, tirdzniecībā un sadzīvē. Parasti ar personālo datoru saprot tikai firmas IBM PC saimes datorus, kas pašlaik ir plašāk izmantotais datoru tips. Taču eksistē arī citas personālo datoru saimes, piemēram, Macintosh. 
 
1050701_3.gif
 
Tīkla dators(network computer) ir speciāli projektēts izmantošanai datoru tīklos, tādēļ tam bieži vien nav atmiņas ierīču, piemēram, cieto disku, diskešu ierīču. Programmas un dati tiek ielādēti no lieldatora. Šie datori ir lētāki. Tos var, piemēram, izmantot darbam internetā, informācijas punktos.