Jebkurš identificēts skolotājs portālā Uzdevumi.lv piereģistrēt skolēnus, līdzīgi kā logrīkā "Manas klases", var arī sadaļā "Skolēnu pārvalde". Kā to izdarīt, aprakstīts šajā materiālā. 
1. solis. "Sākums"
Ieejiet savā skolotāja Uzdevumi.lv profilā, izmantojot e-pasta adresi un paroli vai izvēloties E-klases pasi.
Kreisajā izvēlņu joslā izvēlieties sadaļu "Skolēnu pārvalde" ① skolenu-parv.png
 
skolenu-parvalde1.png
 
2. solis. "Pievienot lietotāju" 
Jūs atrodaties sadaļā "Skolēnu pārvalde", kur redzams saraksts ar visiem skolas lietotājiem, kas reģistrēti portālā Uzdevumi.lv.
Lai piereģistrētu jaunu skolēnu, klikšķiniet uz pogas ③ pievienot-lietot.png

*Pirms tam varat norādīt klasi, kurā vēlaties piereģistrēt jaunu skolēnu ②. Izvēlēties vai nomainīt klasi būs iespējams arī nākamajā solī.
 
3. solis. "Jaunā lietotāja profila izveidošana"
Jūs nonākat sadaļā "Jauna lietotāja izveide".
 
jauna-lietotaja-izveide-1.png
 • Pārbaudiet lietotāja lomu portālā ①. Pēc noklusējuma norādīta loma "Skolēns". 
   
 • Izvēlieties vai pārbaudiet klases numuru un burtu ②. 
   
 • Ja skolēnam nav savas e-pasta adreses ③, tad atzīmējiet ķeksīti lauciņā "Lietotājam nav e-pasta adreses" un piešķiriet viņam lietotājvārdu, kuru skolēns turpmāk izmantos, lai ielogotos savā Uzdevumi.lv profilā.
   
 • Ja Jūs zināt skolēna e-pasta adresi, kas ir aktīva un kuru viņš izmanto, lauciņu "Lietotājam nav e-pasta adreses" atstājiet tukšu un ievadiet viņa e-pasta adresi.
   
 • Aizpildiet atlikušos laukus: "Vārds" un "Uzvārds" ④. Norādiet lietotāja dzimumu.
 • Klikšķiniet uz pogas ⑤. izveidot-poga.png
jauna-lietotaja-izveide-2.png
 • Pagaidiet, kad uz ekrāna parādīsies paziņojums par veiksmīgu lietotāja reģistrāciju ⑥. Ja piereģistrējāt skolēnu ar e-pasta adresi, tad uz norādīto adresi viņam tiks nosūtīta automātiska vēstule ar paroli. Kad skolēns ielogosies portālā, viņš izsniegto paroli varēs nomainīt savā profilā. 
   
 • Ja nepieciešams, šajā lapā Jūs uzreiz varat reģistrēt nākamo skolēnu, aizpildot laukus "E-pasts", "Vārds", "Uzvārds", kā arī vajadzības gadījumā mainot laukus "Loma portālā" un "Klases numurs un burts" ⑦. 
4. solis. "Vairāku lietotāju reģistrācija" 
izveidoto-skolenu-sarakstss.png
 • Izveidojiet profilus visiem skolēniem, kas portālā Uzdevumi.lv vēl nav reģistrēti ①. Pēc profila izveides, visi nepieciešamie dati būs atrodami tabulā "Pēdējie izveidotie lietotāju profili" ②.
   
 • Kad visi jaunie lietotāji piereģistrēti, Jums ir iespēja lejupielādēt ③ vai izdrukāt ④ izveidoto lietotāju sarakstu.
   
 • Pēc lietotāju saraksta izdrukāšanas, izgrieziet katram skolēnam viņa profila datus un izsniedziet to viņam. 

  drukat-jaunie-lietotaji.png
   
 • Lai izietu no lapas "Jauna lietotāja izveide", klikšķiniet uz saites "Atpakaļ uz lietotāju sarakstu" ⑤.
   
Svarīgi!
Sarakstu ar jaunajiem lietotājiem iesakām saglabāt/lejupielādēt uzreiz pēc to izveides. Drošības nolūku dēļ 24 stundas pēc jauno profilu izveides, saraksts ar jaunajiem lietotājiem un viņu parolēm skolotājam vairs nebūs pieejams. 

lejupieladet-sarakstu-w895.png
 
Ja Jūs sarakstu uzreiz nesaglabājāt, tad 24 stundu laikā pēc profilu izveides šo sarakstu Jūs varat atrast un izdrukāt sadaļā "Skolēnu pārvalde", klikšķinot uz pogas "Pievienot lietotāju" un tālāk - uz saites "Parādīt pēdējos izveidotos lietotāju profilus".
 
skolenu-parvalde2.png
 
skolenu-parvalde3.png
 
 
Gadījumā, ja skolēnu paroles Jums nav saglabātas un/vai kāds no skolēniem savu paroli ir aizmirsis, Jūs varat piešķirt viņiem jaunu paroli. Kā to izdarīt, aprakstīts pamācībā: "Ko darīt, ja skolēns aizmirsis paroli un e-pasta adresi"
Kā atšķiras lietotājvārda vai e-pasta adreses izmantošana reģistrācijā?
Lietotājvārds
 
Daudziem skolēniem, īpaši sākumskolā, daudz vieglāk būs atcerēties lietotājvārdu. Ja neesat pārliecināti, vai skolēnam ir aktīva e-pasta adrese, kuru viņš prot izmantot, tad iesakām viņu reģistrēt ar lietotājvārdu.
 
login.png
 
Nomainīt lietotājvārdu pēc reģistrācijas nebūs iespējams, tāpēc tam jābūt vienkāršam un viegli iegaumējamam. Lietotājvārds jāizmanto, ielogojoties savā profilā.
 
login2.png
 
Izmantojot lietotājvārdu, skolēnam pašam nebūs iespējas atjaunot savu paroli. To varēs izdarīt tikai skolotājs.

E-pasta adrese
 
Reģistrējoties ar e-pasta adresi, skolēns paroles aizmiršanas gadījumā pats to varēs atjaunot (iespēja "Aizmirsi paroli?") un viņam nebūs nepieciešama skolotāja palīdzība.
 
email.png
 
emaila2.png
 
Turklāt uz norādīto e-pasta adresi skolēns saņem informāciju par portālā saņemtajiem pārbaudes darbiem, kā arī citu svarīgu informāciju no Uzdevumi.lv komandas.
 
Ja Jūs skolēnu reģistrēsiet ar e-pasta adresi, to mainīt pret lietotājvārdu nebūs iespējams
Kāpēc skolotājam ir ērti reģistrēt skolēnus pašam?
 1. Reģistrējot skolēnus manuāli, varēsiet būt pārliecināti, ka skolēni ir reģistrēti pareizajā mācību iestādē un klasē.
   
 2. Šis reģistrācijas veids ir īpaši ērts, ja Jūsu skolēni neizmanto E-klasi vai Mykoob.
   
 3. Ja Jūsu skolēni ir reģistrēti E-klasē vai Mykoob, tad iesakām reģistrēties Uzdevumi.lv, izmantojot E-klases vai Mykoob datus. Par to, kā to izdarīt, lasiet teorijā "Skolēnu patstāvīga reģistrēšanās portālā, izmantojot E-žurnāla pasi".
Kā pārliecināties, ka viss izdarīts pareizi?
 1. Jums nepieciešams zināt aktīvu skolēna e-pasta adresi, citādi viņš nesaņems paroli, ar kuru ielogoties Uzdevumi.lv.
   
 2. Ja skolēns reti izmanto e-pastu, pastāv iespēja, ka viņš ir aizmirsis savu e-pasta adresi un tās paroli.
   
 3. Ja skolēnam nav savas e-pasta adreses, viņš drīkst norādīt arī vecāku e-pasta adresi. Šādā gadījumā vecākiem jābūt informētiem, ka bērns izmanto e-pasta adresi, lai reģistrētos Uzdevumi.lv, un ka uz šo e-pasta adresi var pienākt svarīgi paziņojumi par skolēnam uzdotajiem elektroniskajiem pārbaudes darbiem.
   
 4. Kad Jūs reģistrēsiet skolēnu portālā, skolēns uz Jūsu norādīto e-pasta adresi saņems vēstuli ar paroli. Skolēnam šī parole jāizmanto, lai ielogotos savā Uzdevumi.lv profilā.  Parole ģenerējas automātiski un var būt pārāk sarežģīta, lai skolēns to atcerētos. Pēc pirmās ielogošanās Uzdevumi.lv skolēns šo paroli savā profilā varēs nomainīt pret citu.
   
 5. Kad skolotājs piereģistrē skolēnu pats, izveidotais profils ir anonīms. Skolēns savu profilu var atstāt anonīmu vai padarīt publisku. Lasiet vairāk: "Personīgā informācija, kas parādīsies Jūsu Uzdevumi.lv profilā".
Parādiet skolēniem, kā nepieciešamības gadījumā rediģēt savu Uzdevumi.lv profilu! 
Ieejot sava profila rediģēšanas sadaļā, katrs skolēns var:
 • augšupielādēt savu profila bildi;
 • nomainīt:
  - e-pasta adresi;
  - lomu portālā;
  - vārdu, uzvārdu;
  - dzimumu;
  - klases numuru un burtu;
  - skolu;
  - paroli.
 • padarīt savu profilu publisku.