Iepriekšējā teorētiskajā materiālā apskatījām pirmo iespēju skolēnu reģistrācijai portālā Uzdevumi.lv: katrs skolēns patstāvīgi piereģistrējas portālā, aizpildot reģistrācijas formu www.uzdevumi.lv.
 
Šajā materiālā iepazīsimies ar otro iespēju skolēnu reģistrācijai portālā Uzdevumi.lv: katrs skolēns patstāvīgi piereģistrējas portālā, izmantojot E-klases vai Mykoob pasi, kas apzīmēta ar šādām pogām:
 
 ezurnali.png
Kā palīdzēt skolēnam piereģistrēties?
Ja Jūsu klase jau ir reģistrēta E-klasē vai Mykoob, tad pāreja uz Uzdevumi.lv būs salīdzinoši vienkārša. Lai reģistrētu profilu Uzdevumi.lv, skolēnam pietiks vienu reizi no E-klases vai Mykoob pārslēgties uz Uzdevumi.lv, un viņš tiks automātiski reģistrēts attiecīgajā mācību iestādē un klasē.  Retos gadījumos skolēnam būs nepieciešams ievadīt vēl papildus informāciju par sevi.
 
Reģistrēties Uzdevumi.lv caur E-klasi vai Mykoob iespējams šādi:
 • Skolēns atver www.uzdevumi.lv
 • Lapas augšējā labajā stūrī klikšķina uz "Reģistrēties"
 • Tālāk norāda, ka ir skolēns
 • Nākamajā lapā pie sadaļas "Ieiet ar:" izvēlas E-klases vai Mykoob pasi
 • Ievada savus E-klases vai Mykoob datus un klikšķina uz "Pieslēgties"
 • Seko tālākiem norādījumiem
skolena-registracija.png
 
Pēc šiem soļiem skolēna profils tiks izveidots, un turpmāk, lai ielogotos savā Uzdevumi.lv profilā, viņam būs jāizmanto E-klases vai Mykoob pase.
 
Svarīgi!
Svarīgi! Skolēniem, kas jaunāki par 13 gadiem, ir nepieciešama vecāku atļauja reģistrēties un izmantot portālu Uzdevumi.lv. Reģistrējoties bērnam ir jāatzīmē savs vecums. Ja skolēns ir jaunāks par 13 gadiem, sistēma automātiski lūgs iegūt vecāku atļauju. Vairāk par to, kā un kāpēc iesaistīt vecākus bērna mācībās, lasiet teorijā: "Vecāku līdzdalība mācību procesā"
 
zem13.png
Kāpēc reģistrēšanās, izmantojot e-žurnāla pasi, ir ērta?
 1. Reģistrēšanās caur E-klases vai Mykoob pasi notiek momentāni, turklāt katrs skolēns automātiski tiek piesaistīts savai skolai un klasei.
   
 2. Piereģistrējoties Uzdevumi.lv un ieejot portālā caur E-klases vai Mykoob pasi vienu reizi, skolēns varēs ātri ielogoties Uzdevumi.lv, izmantojot elektroniskā žurnāla lietotājvārdu un paroli. 
   
 3. Ja skolēns ir aizmirsis savu Uzdevumi.lv paroli, taču Uzdevumi.lv profilu ir savienojis ar E-klasi vai Mykoob, tad viņš var izmantot savus elektroniskā žurnāla datus, lai piekļūtu savam profilam. Vairāk par savienotajiem profiliem lasiet materiālā: "Skolēna profila reģistrēšana. Savienotie profili".
   
Kā pārliecināties, ka viss izdarīts pareizi?
 1. Skolēns netīšām var izveidot vairākus profilus Uzdevumi.lv. Par to, kā ātri risināt šādas situācijas, lasiet nākamajās tēmās.
Svarīgi!
Lai efektīvi izmantotu Uzdevumi.lv, skolēnam vajadzētu būt tikai vienai aktīvai reģistrācijai portālā, kur tiks uzkrāta informācija par iegūtajiem punktiem, sasniegto progresu, atzīmēm, pārbaudes darbiem un mājasdarbiem.
Parādiet skolēniem, kā nepieciešamības gadījumā rediģēt savu Uzdevumi.lv profilu! 
Ieejot sava profila rediģēšanas sadaļā, katrs skolēns var:
 • augšupielādēt savu profila bildi;
 • nomainīt:
  - e-pasta adresi;
  - lomu portālā;
  - vārdu, uzvārdu;
  - dzimumu;
  - klases numuru un burtu;
  - skolu;
  - paroli.
Svarīgi!
Paskaidrojiet skolēniem, ka gadījumā, ja viņi vēlas mainīt savus datus portālā, piemēram, vārdu, e-pasta adresi, klasi utt., nav nepieciešams veidot jaunu profilu. Pietiek ar to, ka tiek rediģēti esošā profila dati. 
Vairāk lasiet teorētiskajā materiālā: "Skolēna profila reģistrēšana. Savienotie profili".
Ko darīt, ja skolēnam portālā ir izveidoti vairāki profili?
Atbildi un ieteikumus, kā rīkoties šādā situācijā, atradīsiet teorētiskajā materiālā: "Ko darīt, ja skolēns portālā ir reģistrējies vairākas reizes".