Izlasi aprakstu par siltās atmosfēras frontes veidošanos un laikapstākļiem tās laikā!
 
Siltā fronte ir siltās gaisa masas lēna ienākšana kādā teritorijā. Parasti tas notiek, siltajam gaisam lēni, divu — triju dienu laikā slīdot pa aukstā gaisa masu virzienā uz augšu. Lielā augstumā veidojas spalvmākoņi, kas ar laiku pārvēršas par slāņmākoņiem un tad par lietus slāņmākoņiem, no kuriem ilgstoši līst vai smidzina smalks lietus. Spalvmākoņi izveidojas divas dienas pirms lietus un 700—800 km pirms pašas frontes līnijas, parasti 7—10 km augstumā virs Zemes. Spalvmākoņi izskatās plāni, pēc izskata tie bieži atgādina spalvas, taču tie var izskatīties arī āķveidīgi. Tie neveido ēnas uz Zemes virsmas, jo laiž cauri Saules gaismu. Šo mākoņu kustība ir praktiski nepamanāma un šķiet, ka tie vispār nekustas. Nokrišņi no šiem mākoņiem nav. Tomēr pati spalvmākoņu parādīšanās vien nenozīmē, ka tuvojas siltā fronte, tā tuvojas tad, ja spalvmākoņus pamazām nomaina jau biezāki slāņmākoņi, kas vienmērīgā slānī noklāj visas debesis, bet pēc tam parādās arī lietus slāņmākoņi, kas atnes ilgstošu, parasti smalku lietu. Pēc šī lietus, kas var ilgt visu dienu, ienāk siltais gaiss un gaisa temperatūra paaugstinās.
  
Zemāk redzamie attēli uzņemti vienā un tajā pašā apvidū, trīs dienu laikā un uzskatāmi attēlo kā veidojas un virzās siltā atmosfēriskā fronte un kā izmainās laika apstākļi.
 
Skaidro siltās atmosfēras frontes veidošanos, attīstību un tās nesto laikapstākļu izmaiņas, secīgi sakārtojot attēlus no siltās frontes veidošanās sākuma (ar pirmo attēlu augšā) līdz beigām!
 
 
Atbilžu varianti:
ab90 (80).JPG
ab90 (107).JPG
ab90 (14).JPG
aa11 (21).JPG
ab24 (15).JPG
  
  
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!