Cilvēka acs optiskie elementi ir radzene un acs lēca, kas kopā darbojas kā stipra savācējlēca un fokusē apkārtējās vides attēlu uz tīklenes.
acs ar vārdiem.png
Acs forma līdzīga lodei, kuras diametrs aptuveni 2,5 cm. No ārpuses acs priekšējā daļa ir pārklāta ar radzeni.
 
Aiz radzenes atrodas varavīksnene. Tajā ir atvērums - zīlīte, pa kuru acī nokļūst gaisma. Zīlītes diametrs mainās atkarībā no krītošas gaismas enerģijas (no 2 mm ļoti gaišā telpā līdz 8 mm ļoti tumšā telpā). Ja cilvēkam ļoti strauji iespīdina acīs gaismu, zīlīte nepaspēj savilkties un tas var traumēt tīkleni. Kaitīgi ir skatīties tumsā televizoru, jo gaismas stiprums strauji mainās. Varavīksnene ir "vainīga" pie sarkano acu efekta fotogrāfijās.
 
Aiz zīlītes atrodas acs lēca. Acs muskuļa darbības rezultātā lēcas forma var mainīties. Tā atrodas plānā caurspīdīga plēves maisiņā, kas ir piestiprināts pie īpašām šķiedrām.
Acs spēju izmainīt savu optisko stiprumu sauc par akomodāciju. Tā ir acs piemērošanās priekšmetu aplūkošanai dažādā attālumā. Lēcas izliekums akomodācijas procesā mainās. 
Acs aizmugurējo daļu klāj tīklene, kurai ir ļoti sarežģīta uzbūve. Tā ir gaismas un krāsu jūtīga. Gaisma, krītot uz gaismas jūtīgiem elementiem, izsauc kairinājumu, un redzes uztvere pa redzes nervu tiek nosūtīta uz galvas smadzenēm. Gaismas stari, izejot caur lēcai uz robežvirsmas gaiss-radzene uz tīklenes veido attēlu.
 
Brilles
  
Brilles cilvēki lieto, lai labotu redzes defektu tuvredzību vai tālredzību. Veselai acij attēls fokusējas uz tīklenes, un attēls ir skaidrs.
Tuvredzīgiem cilvēkiem attēls veidojas pirms tīklenes, viņi labi saskata tuvus priekšmetus, bet tālus - redz izplūdušus.
Tālredzīgiem cilvēkiem ir vai nu saīsināts acābols, vai acs lēca kļuvusi neelastīga, nespēj pietiekami izliekties (traucēta akomodācija), viņi tālus priekšmetus redz labi, bet tuvus - izplūdušus.
biiii.PNG
 
Tabulā parādīts, kā var labot abus minētos redzes defektus.
 
Tālredzība
  
Tuvredzība
  
 
Staru gaita tālredzīgā acī bez brillēm
talr1.PNG
Staru gaita tuvredzīgā acī bez brillēm
tuv1.PNG
Redzes defektu - tālredzību labo ar savācējlēcām (izliektām lēcām)
 
Redzes defektu - tuvredzību labo ar izkliedētājlēcām (ieliektām lēcām)
 
lecas12.bmp
 
lecas23.bmp
 
Staru gaita tālredzīgā acī ar brillēmtal2.PNG
 
Staru gaita tuvredzīgā acī ar brillēm
tal2222.PNG
Savācējlēcām fokusa attālums ir pozitīvs, tāpēc šādu briļļu optisko stiprumu pieraksta ar (+) zīmi, piemēram,  + 2 dioptrijas
Izkliedētājlēcām fokusa attālums ir negatīvs, tāpēc šādu briļļu optisko stiprumu pieraksta ar (-) zīmi, piemēram, - 4,5 dioptrijas