Satura rādītājs:

Teorija

Numurs Nosaukums Apraksts
1. Arhimēda spēks - cēlējspēks. Peldēšanas nosacījumi Arhimēda spēka jēdziens.
2. Blīvuma tabula Vielu blīvuma tabula

Uzdevumi

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Kā aprēķināt Arhimēda spēku? 2. izziņas līmenis vidēja 5p. Secina, ka šķidrumā darbojas cēlējspēks (Arhimēda spēks), kura lielumu var aprēķināt šādi: Arhimēda spēks = svars gaisā – svars šķidrumā.
2. Cēlējspēka noteikšana 1. izziņas līmenis zema 1p. Cēlējspēka noteikšana, ja zināms svars šķidrumā un svars gaisā.
3. Arhimēda spēku salīdzinājums 1. izziņas līmenis zema 2p. Zina, ka spēka lielumu var aprēķināt šādi: Arhimēda spēks = svars gaisā – svars šķidrumā.
4. Arhimēda spēka aprēķināšana 1. izziņas līmenis zema 3p. Cēlējspēka aprēķināšana.
5. Arhimēda spēka lieluma atkarība no šķidruma blīvuma 2. izziņas līmenis vidēja 3p. Secina par Arhimēda spēka lielumu atkarību no šķidruma blīvuma un iegrimušās daļas tilpuma. (D.9.3.2.2.)
6. Arhimēda spēka atkarība no lielumiem 2. izziņas līmenis vidēja 4p. Secina par Arhimēda spēka lielumu atkarību no šķidruma blīvuma un iegrimušās daļas tilpuma. (D.9.3.2.2.)
7. Arhimēda spēks šķidrumā 2. izziņas līmenis vidēja 4p. Secina par Arhimēda spēka lielumu atkarību no šķidruma blīvuma un iegrimušās daļas tilpuma. (D.9.3.2.2.)
8. No kā ir atkarīgs Arhimēda spēks? 2. izziņas līmenis vidēja 3p. Secina par Arhimēda spēka lielumu atkarību no šķidruma blīvuma un iegrimušās daļas tilpuma. (D.9.3.2.2.)
9. Ķermeņa novietojums šķidrumā 1. izziņas līmenis zema 1p. Nosaka ķermeņa novietojumu dažādos šķidrumos.
10. Ķermeņu peldēšana 1. izziņas līmenis zema 1p. Analizē ķermeņa peldēšanu dažādās situācijās, izmantojot jēdzienu “Arhimēda spēks”. (D.9.3.2.2.)
11. Ķermeņu peldēšanas nosacījumi 3. izziņas līmenis augsta 10p. Analizē ķermeņa peldēšanu dažādās situācijās, izmantojot jēdzienu “Arhimēda spēks”. (D.9.3.2.2.)
12. Ķermeņa tilpuma noteikšana 3. izziņas līmenis augsta 3p. Ķermeņa tilpuma noteikšana, ja zināms svars šķidrumā un svars gaisā.
13. Plosta parametru noteikšana 2. izziņas līmenis augsta 9p. Plosta tilpuma, svara, Arhimēda spēka aprēķināšana, peldēšanas nosacījumu ievērošana.

Papildu uzdevumi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Tips Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Arhimēda spēks un ķermeņa svars šķidrumā Citi vidēja 4p. Secina par Arhimēda spēka lielumu atkarību no šķidruma blīvuma un iegrimušās daļas tilpuma. (D.9.3.2.2.)
2. Arhimēda spēka aprēķināšana Citi vidēja 4p. Secina par Arhimēda spēka lielumu atkarību no šķidruma blīvuma un iegrimušās daļas tilpuma. (D.9.3.2.2.)
3. Ķermeņu peldēšanas nosacījums Citi zema 1p. Analizē ķermeņa peldēšanu dažādās situācijās, izmantojot jēdzienu “blīvums”. (D.9.3.2.2.)

Testi

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Arhimēda spēks 00:10:00 vidēja 10p. Secina par Arhimēda spēka lielumu atkarībā no šķidruma blīvuma un iegrimušās daļas tilpuma. (D.9.3.2.2.). Aprēķina Arhimēda spēku. Analizē ķermeņa peldēšanu dažādās situācijās, izmantojot jēdzienu “Arhimēda spēks”. (D.9.3.2.2.)
2. Cēlējspēks 00:10:00 vidēja 8p. Secina par Arhimēda spēka lielumu atkarībā no šķidruma blīvuma un iegrimušās daļas tilpuma. (D.9.3.2.2.). Analizē ķermeņa peldēšanu dažādās situācijās, izmantojot jēdzienu “blīvums”. (D.9.3.2.2.)

Mājasdarbu testi (slēpti no skolēniem)

Numurs Nosaukums Ieteicamais ilgums: Grūtības pakāpe Punkti Apraksts
1. Pārbaudi zināšanas par Arhimēda spēku! 00:15:00 vidēja 9p. Aprēķina Arhimēda spēku. Secina par Arhimēda spēka lielumu atkarību no šķidruma blīvuma un iegrimušās daļas tilpuma. (D.9.3.2.2.)