Uzdevums:

3p.
Latvijas valdība, lai sasniegtu izvirzītos mērķus, īsteno noteiktas funkcijas (veic ārpustirgus faktoru radīto problēmu risināšanu, sabiedriskās lietošanas preču un pakalpojumu nodrošināšanu, ienākumu pārdali, tirgus sistēmas aizsardzību, ekonomikas stabilizāciju, izaugsmes un stabilizācijas veicināšanu).
Ieraksti (no iekavās dotajām) katrai minētajai situācijai atbilstošo valsts funkciju!
 
1. Tiesības saņemt bērna kopšanas pabalstu ir Latvijā pastāvīgi dzīvojošiem Latvijas pilsoņiem, nepilsoņiem, ārvalstniekiem un bezvalstniekiem, kuriem piešķirts personas kods.
Valsts funkcija – .
 
2. Patērētāju aizsardzības likums aizstāv patērētāju intereses. Patērētājiem ir dota iespēja īstenot un aizsargāt savas likumīgās tiesības, slēdzot līgumu ar ražotāju, pārdevēju vai pakalpojuma sniedzēju.
Valsts funkcija – .
 
3. Valdība apstiprinājusi atbalsta programmu mazajām lauku saimniecībām, kas paredz vienreizēju atbalstu – 15 tūkstošus eiro. Plānots, ka mazo saimniecību zemniekiem tiks dota iespēja veikt ilgtermiņa ieguldījumus, kas būs paredzēti saimniecības attīstības plānā.
Valsts funkcija – .
 
Atsauce:
https://visc.gov.lv, Ekonomikas eksāmens 2020.g.
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!