Uzdevums:

4p.
Aija strādāja. Viņas gada ienākumi bija 11 200 eiro un ietaupījumi bija 20 000 eiro. Viņa nolēma aiziet no darba un atvērt savu drēbju šūšanas salonu. Savus ietaupījumus viņa iztērēja telpu iegādei. Gadījumā, ja Aija tos noguldītu termiņnoguldījumā bankā, viņa saņemtu ikgadējos procentu maksājumus 1% apmērā. Lai nopirktu iekārtas (tās kalpos 5 gadus un to beigu vērtība būs 0), Aija bankā saņēma kredītu 15 000 eiro ar termiņu uz 5 gadiem. Kredīta procentu likme ir 4% gadā ar nosacījumu, ka viņai katru gadu jāmaksā bankai procentu maksājumu summa, bet pamatsumma (15 000 eiro) jāatdod termiņa beigās.
Aija ir veikusi nepieciešamo līdzekļu aprēķinu. Viņa algos vienu šuvēju par 14 000 eiro gadā (algu fonds = alga + darba devēja obligātās sociālās apdrošināšanas iemaksas). Komunālie maksājumi katru mēnesi būs 120 eiro. Paredzamie gada ieņēmumi – 50 000 eiro, bet materiāliem gadā iztērēs 16 000 eiro.
(Depozīta procentu likme ir 1%, kredīta procentu likme ir 4% gadā.)
 
2.1.1. Nosaki, kuras ir tiešās (grāmatvedības, ārējās) izmaksas un aprēķini to kopējo summu, ņemot vērā izmaksas vienā gadā!
Tiešās izmaksas:
Kopā  eiro
  
2.1.2. Nosaki, kuras ir netiešās (alternatīvās) izmaksas un aprēķini to kopējo summu, ņemot vērā izmaksas vienā gadā!
Netiešās izmaksas:
Kopā eiro
 
Eksāmena laikā izmaksas būs jānosaka pašam!
  
Atsauce:
https://visc.gov.lv/vispizglitiba/eksameni/dokumenti/uzdevumi/2019/vidussk/12kl_ekonomika.pdf
Lai iesniegtu atbildi un redzētu rezultātus, Tev nepieciešams autorizēties. Lūdzu, ielogojies savā profilā vai reģistrējies portālā!