Mikroorganismi un slimības
Ir  mikroorganismi, kas var izraisīt slimības. Lai nesaslimtu, ir svarīgi nodrošināt, lai šie mikroorganismi nevarētu nonākt cilvēka organismā.
 
skaudaa.jpg
Kad cilvēks šķauda vai klepo, mikroorganismi nonāk gaisā. Lai to novērstu, jālieto kabatlakatu. Lai mikroorganismus nenodotu citiem cilvēkiem, pēc lietošanas auduma kabatlakatus vajag rūpīgi izmazgāt un izgludināt, papīra - sadedzināt vai  ielikt maisiņā un izmest.
 
grida.jpeg
Daudz mikroorganismu sakrājas telpās, īpaši tādās, kur uzturas daudz cilvēku. Tāpēc telpas regulāri jāuzkopj - jātīra putekļus ar mitru drānu, jāuzmazgā grīdas. Telpas arī pēc iespējas bieži jāvēdina.
 
Rokeles.jpg
Ļoti daudz mikroorganismu nonāk uz cilvēku rokām. Tāpēc ir ļoti svarīgi atcerēties regulāri mazgāt rokas: pēc tualetes, pirms ēdiena gatavošanas un ēšanas, pēc ienākšanas mājās no lauka, pēc saskares ar  lietām, kuras aiztiek daudzi cilvēki, piemēram - durvju rokturi, iepirkumu ratiņi, nauda.
 
uzturs.jpg
Lai organisms varētu cīnīties ar mikroorganismiem, tam ir jābūt veselam. Tāpēc ir svarīgi ēst veselīgus ēdienus, daudz uzturēties svaigā gaisā un sportot.
 
slimnieks.jpg 
Visvairāk slimību izraisītāji mikrobi atrodas slimā cilvēkā. Tāpēc cilvēkam, kurš ir saslimis, jāpaliek mājās, jāsazinās ar ārstu un jāārstējas. Tas gan palīdz ātrāk atveseļoties, gan mazina iespēju nodot mikroorganismus citiem cilvēkiem.
 
Atsauce:
http://aluksniesiem.diena.lv/lietotaju-raksti/uzzini-kapec-sakas-skaudisana-3548
http://baltictravelnews.com/modules/printer_view/print_view.php?pub_id=33221&l=lv
http://www.bonappetit.lv/lat/raksti/item/veseligs-uzturs-attirisim-aknas
http://foto.delfi.lv/picture/1790288/
http://www.dakteri.lv/content/176098/parot%C4%ABts-c%C5%ABci%C5%86a