Lai kur mēs atrastos, dabā redzam kādu ainavu - pļavu, mežu, upi, pilsētu. Katrā vietā dabas ainavas ir atšķirīgas. Pie jūras mēs redzam priežu mežu, bet valsts vidienē mežus veido gan skuju, gan lapu koki. Vēl vairāk atšķiras dabas ainavas dažādās pasaules vietās.
 
Dažādās Zemes vietās atšķiras klimats, jo katrā vietā atšķiras saņemtais  Saules siltuma daudzums,  nokrišņu daudzums, vēja stiprums un virziens un citi apstākļi. Dažādos apstākļos veidojas daudzveidīgas dabas ainavas:
 
karte_latv.jpg
 
Aplūkojot dabas ainavu karti, var redzēt, ka tā ir nedaudz līdzīga siltuma joslu kartei. Par siltuma joslām vari atkārtot 3. klases tematā Siltuma joslas. Vēl vari siltuma joslas un to saistību ar dabas zonām  iepazīt interesantā video (sākot no 6:50 līdz 14:01 minūtei):
 
 
Tuvāk ekvatoram sausās vietās veidojas tuksneši, bet ar nokrišņiem bagātās - lietusmeži. Tālāk uz dienvidiem un uz ziemeļiem no ekvatora izplatītākās dabas ainavas savannas un lapu koku meži. Tuvāk poliem izvietojas skujkoku meži, tundra un ledāji jeb polārie tuksneši.